Van Hijum kritisch op aangenomen Kamermotie over minimumjeugdloon
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) is nog niet enthousiast over de wens van de Tweede Kamer om het minimumjeugdloon sneller te laten stijgen dan het kabinet van plan is. Hij onderschrijft het doel van de aangenomen motie, maar is kritisch over de manier waarop de indieners de ingreep willen betalen.
Een Kamermeerderheid stemde vorige week in met het voorstel van onder anderen Laurens Dassen van Volt om het minimumjeugdloon vanaf volgend jaar geleidelijk te verhogen. De circa 29 miljoen euro die dit de overheid kost, wil hij onder meer halen uit een potje op de begroting dat gereserveerd is voor 'groepen in de knel', waarvan een deel nu niet wordt uitgegeven.
Van Hijum wijst erop dat dit geld onder meer bedoeld is voor de sociale werkvoorziening. Daarmee kan deze dekking ten koste gaan van mensen met een arbeidsbeperking, vreest hij. "Op zichzelf genomen is de richting niet ongewenst", benadrukt de minister. "Maar je moet ook het geld hebben."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.
23 uur geleden