Van Hanegem benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau
ROTTERDAM (ANP) - Willem van Hanegem is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De voormalig voetballer van Feyenoord en oud-trainer kreeg de koninklijke onderscheiding van burgemeester Ankie Broekers-Knol van Bloemendaal, de gemeente waar hij woont.
Van Hanegem werd tijdens een theatershow in De Doelen in Rotterdam ter ere van zijn tachtigste verjaardag aan het eind verrast met de onderscheiding.
"U staat bekend om uw eigenzinnigheid, uw puurheid en oprechte emoties en daarom wordt u alom gewaardeerd door een enorme schare fans", zei de burgemeester, te zien in een kort fragment van de show op de website van het AD. Ze prees de maatschappelijke inzet van Van Hanegem. Onder een groot applaus van het publiek en gasten in De Doelen speldde Broekers-Knol daarna de onderscheiding op.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
13 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
14 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
15 uur geleden