Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Halst tijdelijk algemeen directeur bij Ajax

Van Halst tijdelijk algemeen directeur bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Jan van Halst is tijdelijk de algemeen directeur bij Ajax. De oud-speler vervult de functie voorlopig omdat Alex Kroes nog geen werkzaamheden mag vervullen vanwege het non-concurrentiebeding dat hij heeft bij AZ, waar hij tot 1 september in dienst was.

De 54-jarige Van Halst, voormalig speler van Ajax, werkte in het verleden bij FC Twente als commercieel en financieel directeur. Ook was hij manager algemene zaken bij de club uit Enschede.

Van Halst treedt per direct af als commissaris van Ajax. Hij zat sinds mei in de raad van commissarissen. Wanneer Kroes aan de slag kan bij de Amsterdammers is het de bedoeling dat Van Halst terugkeert in de rvc.

'Eerste belangrijke stappen'

AZ liet eerder al weten "in alle redelijkheid" mee te willen denken over het vertrek van directielid Kroes naar Ajax. De club zei naar een oplossing te zoeken die voor alle partijen aanvaardbaar is. Kroes voert sinds zijn voordracht bij Ajax geen werkzaamheden meer uit voor AZ.

Kroes is de opvolger van Edwin van der Sar, die zijn werkzaamheden eerder dit jaar neerlegde. Hij was al in beeld bij Ajax na het gedwongen vertrek van directeur voetbalzaken Marc Overmars vanwege ongewenst gedrag. Kroes is afgestudeerd bedrijfseconoom en medeoprichter van de Sports Entertainment Group, een internationaal kantoor van zaakwaarnemers in het voetbal en andere sporten. Hij was grootaandeelhouder van Go Ahead Eagles en werkt sinds december 2022 bij AZ als directeur International Football Strategy.

"Wij zijn blij dat we met Kroes een kandidaat gevonden hebben die deze belangrijke functie graag wil bekleden en bovendien aan het profiel voldoet om deze rol in te kunnen vullen", zei voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen een maand geleden. "We bekijken nog wanneer hij kan beginnen, maar de eerste belangrijke stappen zijn gezet."

Meer uit Voetbal

Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

4 minuten geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

1 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

3 uur geleden
KNVB: stadionverbod van 9 maanden voor fans met gezichtsbedekking

ZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.

3 uur geleden
PSV: kampioenschap van nooit eerder vertoonde soevereiniteit

EINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.

3 uur geleden
Heracles verliest bij Heerenveen en ziet degradatiezorgen groeien

HEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.

4 uur geleden
PSV verkleint achterstand op Ajax tot negen landstitels

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.

4 uur geleden