Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Halst tijdelijk algemeen directeur bij Ajax

Van Halst tijdelijk algemeen directeur bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Jan van Halst is tijdelijk de algemeen directeur bij Ajax. De oud-speler vervult de functie voorlopig omdat Alex Kroes nog geen werkzaamheden mag vervullen vanwege het non-concurrentiebeding dat hij heeft bij AZ, waar hij tot 1 september in dienst was.

De 54-jarige Van Halst, voormalig speler van Ajax, werkte in het verleden bij FC Twente als commercieel en financieel directeur. Ook was hij manager algemene zaken bij de club uit Enschede.

Van Halst treedt per direct af als commissaris van Ajax. Hij zat sinds mei in de raad van commissarissen. Wanneer Kroes aan de slag kan bij de Amsterdammers is het de bedoeling dat Van Halst terugkeert in de rvc.

'Eerste belangrijke stappen'

AZ liet eerder al weten "in alle redelijkheid" mee te willen denken over het vertrek van directielid Kroes naar Ajax. De club zei naar een oplossing te zoeken die voor alle partijen aanvaardbaar is. Kroes voert sinds zijn voordracht bij Ajax geen werkzaamheden meer uit voor AZ.

Kroes is de opvolger van Edwin van der Sar, die zijn werkzaamheden eerder dit jaar neerlegde. Hij was al in beeld bij Ajax na het gedwongen vertrek van directeur voetbalzaken Marc Overmars vanwege ongewenst gedrag. Kroes is afgestudeerd bedrijfseconoom en medeoprichter van de Sports Entertainment Group, een internationaal kantoor van zaakwaarnemers in het voetbal en andere sporten. Hij was grootaandeelhouder van Go Ahead Eagles en werkt sinds december 2022 bij AZ als directeur International Football Strategy.

"Wij zijn blij dat we met Kroes een kandidaat gevonden hebben die deze belangrijke functie graag wil bekleden en bovendien aan het profiel voldoet om deze rol in te kunnen vullen", zei voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen een maand geleden. "We bekijken nog wanneer hij kan beginnen, maar de eerste belangrijke stappen zijn gezet."

Meer uit Voetbal

FC Barcelona rolt Valencia op in Johan Cruijff-stadion

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.

9 uur geleden
Feyenoord geeft seizoenkaarthouders op korte termijn 'hardcards'

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.

11 uur geleden
City wint stadsderby van Manchester met 3-0 van United

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.

12 uur geleden
Telstar verliest in eigen huis van Fortuna Sittard

VELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.

13 uur geleden
Liverpool na zege bij Burnley nog zonder puntenverlies aan kop

BURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.

14 uur geleden
Heracles blijft na thuisnederlaag tegen AZ puntloos laatste

ALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.

14 uur geleden
Directeur Leverkusen: met ontslag Ten Hag is fout rechtgezet

LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.

16 uur geleden