Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Halst keert niet meer terug in rvc van Ajax

Van Halst keert niet meer terug in rvc van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Jan van Halst keert niet meer terug in de raad van commissarissen van Ajax. Hij vindt het niet zuiver om weer zitting te nemen in het toezichtsorgaan van de club uit Amsterdam als op 15 maart zijn tijdelijk dienstverband als algemeen directeur afloopt.

Van Halst maakt dan plaats voor Alex Kroes, die vanwege een concurrentiebeding bij AZ pas in maart de leiding krijgt over Ajax. Van Halst kreeg de afgelopen weken kritiek omdat hij als commissaris en interim-directeur onvoldoende toezicht zou hebben gehouden op de inmiddels ontslagen Sven Mislintat.

Accountants- en adviesbureau KPMG onderzoekt inmiddels in opdracht van Ajax de rol en belangen van de Duitser in verschillende transacties die hij de afgelopen maanden onder verantwoordelijkheid van de raad van commissarissen heeft gedaan.

Spelersmakelaarskantoor

Ajax ontsloeg Mislintat afgelopen zondag na het gestaakte duel met Feyenoord. De Duitser is in opspraak geraakt omdat hij zaken heeft gedaan met een spelersmakelaarskantoor dat aandelen heeft in een bedrijf waarvan hij zelf ook aandeelhouder is. Ajax was daar aanvankelijk niet van op de hoogte.

De raad van commissarissen van Ajax heeft zondag bevestigd dat het Michael van Praag en Leo van Wijk voordraagt als nieuwe leden. Van Praag is de beoogde voorzitter van de rvc. Hij was veertien jaar preses van Ajax, dat onder zijn leiding onder meer de Wereldbeker en Champions League won.

Algemene vergadering

Van Wijk, oud-topman van KLM, was in het verleden voorzitter van het toezichtsorgaan van Ajax. De ondernemingsraad en AFC Ajax NV steunen de voordracht van Van Praag en Van Wijk. Beide bestuurders kunnen op 17 november tijdens een algemene vergadering van aandeelhouders worden benoemd.

Meer uit Voetbal

NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

2 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

5 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.

6 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

7 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

10 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden