Van Halst keert niet meer terug in rvc van Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Jan van Halst keert niet meer terug in de raad van commissarissen van Ajax. Hij vindt het niet zuiver om weer zitting te nemen in het toezichtsorgaan van de club uit Amsterdam als op 15 maart zijn tijdelijk dienstverband als algemeen directeur afloopt.
Van Halst maakt dan plaats voor Alex Kroes, die vanwege een concurrentiebeding bij AZ pas in maart de leiding krijgt over Ajax. Van Halst kreeg de afgelopen weken kritiek omdat hij als commissaris en interim-directeur onvoldoende toezicht zou hebben gehouden op de inmiddels ontslagen Sven Mislintat.
Accountants- en adviesbureau KPMG onderzoekt inmiddels in opdracht van Ajax de rol en belangen van de Duitser in verschillende transacties die hij de afgelopen maanden onder verantwoordelijkheid van de raad van commissarissen heeft gedaan.
Spelersmakelaarskantoor
Ajax ontsloeg Mislintat afgelopen zondag na het gestaakte duel met Feyenoord. De Duitser is in opspraak geraakt omdat hij zaken heeft gedaan met een spelersmakelaarskantoor dat aandelen heeft in een bedrijf waarvan hij zelf ook aandeelhouder is. Ajax was daar aanvankelijk niet van op de hoogte.
De raad van commissarissen van Ajax heeft zondag bevestigd dat het Michael van Praag en Leo van Wijk voordraagt als nieuwe leden. Van Praag is de beoogde voorzitter van de rvc. Hij was veertien jaar preses van Ajax, dat onder zijn leiding onder meer de Wereldbeker en Champions League won.
Algemene vergadering
Van Wijk, oud-topman van KLM, was in het verleden voorzitter van het toezichtsorgaan van Ajax. De ondernemingsraad en AFC Ajax NV steunen de voordracht van Van Praag en Van Wijk. Beide bestuurders kunnen op 17 november tijdens een algemene vergadering van aandeelhouders worden benoemd.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
8 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
14 uur geleden