Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Halst keert niet meer terug in rvc van Ajax

Van Halst keert niet meer terug in rvc van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Jan van Halst keert niet meer terug in de raad van commissarissen van Ajax. Hij vindt het niet zuiver om weer zitting te nemen in het toezichtsorgaan van de club uit Amsterdam als op 15 maart zijn tijdelijk dienstverband als algemeen directeur afloopt.

Van Halst maakt dan plaats voor Alex Kroes, die vanwege een concurrentiebeding bij AZ pas in maart de leiding krijgt over Ajax. Van Halst kreeg de afgelopen weken kritiek omdat hij als commissaris en interim-directeur onvoldoende toezicht zou hebben gehouden op de inmiddels ontslagen Sven Mislintat.

Accountants- en adviesbureau KPMG onderzoekt inmiddels in opdracht van Ajax de rol en belangen van de Duitser in verschillende transacties die hij de afgelopen maanden onder verantwoordelijkheid van de raad van commissarissen heeft gedaan.

Spelersmakelaarskantoor

Ajax ontsloeg Mislintat afgelopen zondag na het gestaakte duel met Feyenoord. De Duitser is in opspraak geraakt omdat hij zaken heeft gedaan met een spelersmakelaarskantoor dat aandelen heeft in een bedrijf waarvan hij zelf ook aandeelhouder is. Ajax was daar aanvankelijk niet van op de hoogte.

De raad van commissarissen van Ajax heeft zondag bevestigd dat het Michael van Praag en Leo van Wijk voordraagt als nieuwe leden. Van Praag is de beoogde voorzitter van de rvc. Hij was veertien jaar preses van Ajax, dat onder zijn leiding onder meer de Wereldbeker en Champions League won.

Algemene vergadering

Van Wijk, oud-topman van KLM, was in het verleden voorzitter van het toezichtsorgaan van Ajax. De ondernemingsraad en AFC Ajax NV steunen de voordracht van Van Praag en Van Wijk. Beide bestuurders kunnen op 17 november tijdens een algemene vergadering van aandeelhouders worden benoemd.

Meer uit Voetbal

FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

49 minuten geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

52 minuten geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

2 uur geleden
Liverpool wint met invaller Salah van Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.

3 uur geleden
Feyenoord traint met Nieuwkoop en Watanabe voor honderden fans

ROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.

6 uur geleden
Liverpool begint zonder Salah in basis aan thuisduel met Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.

6 uur geleden
Vijf miljoen fans willen ondanks hoge ticketprijzen naar WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).

8 uur geleden