Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Haga, Smolders en Vlaardingerbroek willen voor FvD Kamer in

Van Haga, Smolders en Vlaardingerbroek willen voor FvD Kamer in

ROTTERDAM (ANP) - Naast Joost Eerdmans staan ook het uit de VVD gezette onafhankelijke Tweede Kamerlid Wybren van Haga en de Tilburgse lokale politicus Hans Smolders hoog op de kandidatenlijst van Forum voor Democratie voor de verkiezingen in maart. Bij de eerste tien kandidaten staan twee vrouwen: Eerste Kamerlid Nicki Pouw-Verweij op drie en rechtsfilosoof Eva Vlaardingerbroek op plek vijf. Zij kreeg op televisie en social media bekendheid door haar rechtse standpunten en haar steun voor FvD.

FvD-leider Thierry Baudet maakte de namen zaterdagavond samen met Theo Hiddema bekend tijdens een partijbijeenkomst in het Rotterdamse Ahoy. Alle kandidaten werden het podium op gehaald om hun motivatie en ideeën toe te lichten. Het live gestreamde evenement is de aftrap van de campagne, zei Baudet, die zal duren "tot aan de verkiezingen over 137 dagen". Via YouTube volgden meer dan vijfduizend mensen de presentatie.

De komende maanden gaan volgens Baudet vijfduizend vrijwilligers met bussen het land in om campagne te voeren met de slogan 'Stem Nederland Terug'. De kern is dat we ons land zijn kwijtgeraakt, onder meer aan de technocraten in Brussel, maar ook door de open grenzen, zei Baudet.

De vierde plek van Eerdmans werd deze week al bekend. Hij zit in de gemeenteraad namens Leefbaar Rotterdam. Penningmeester van FvD, bankier en ondernemer Olaf Ephraim staat op zes. Op zeven volgt Frederik Jansen, die begon als voorzitter van de jongerenclub van FvD. Van Haga, op plek acht, werd vorig jaar uit de VVD gezet, nadat hij een paar keer in opspraak was gekomen. Hij ging verder als eenmansfractie. Daardoor raakte de coalitie zijn meerderheid van 76 zetels kwijt in de Kamer. Van Haga werd in het voorjaar lid van de partij van Baudet.

Op negen staat melkveehouder Jan Cees Vogelaar die namens het Mesdagfonds en Stichting Agrifacts actie voerde tegen het stikstofbeleid van het kabinet. Smolders - op tien - was de chauffeur van de vermoorde Pim Fortuyn, en wist de dader te pakken. Volgens Baudet zullen er binnenkort nog veertig namen bijkomen op de lijst.

FvD zit nu met twee zetels in de Tweede Kamer en tien in de Eerste Kamer. In de peilingen stond de partij eerst op flinke winst - in de zomer achttien zetels - maar is nu weggezakt naar ongeveer zes virtuele zetels.

Meer uit Politiek

Kamer vindt kabinet te stil over spanningen in Cariben

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt het demissionaire kabinet te stil als het gaat om de spanningen in de Cariben. Partijen vinden de informatievoorziening aan Aruba, Curaçao en Bonaire onvoldoende, maar ook aan de Kamer zelf.

8 uur geleden
Van Weel wil aanvallen VS op drugsboten niet veroordelen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat de Amerikaanse aanvallen op vermeende drugsboten uit Venezuela niet veroordelen. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) zei dinsdagavond in een debat in de Tweede Kamer over de spanningen in de Cariben nog niet zo ver te willen gaan.

9 uur geleden
Wiersma: publicatie uitstootgegevens moet 'eerlijk en zorgvuldig'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma wil "eerlijk en zorgvuldig" te werk gaan bij het openbaar maken van uitstootgegevens van boeren. Dat laat zij via een woordvoerder weten na een kritische brief van het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding, dat haar ervan beticht de publicatie van deze data doelbewust te vertragen.

13 uur geleden
Kamer vraagt opnieuw om einde aan gaswinning bij Warffum

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid roept demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans opnieuw op de gaswinning bij Warffum te beëindigen. De VVD-bewindsvrouw herhaalde eerder deze week nog in een debat dat de wet haar dit niet toestaat. Een motie van de SP haalde het toch, met steun van D66, PVV, GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, PvdD, DENK, 50PLUS en Volt.

13 uur geleden
D66 wil Rianne Letschert als nieuwe informateur

DEN HAAG (ANP) - D66 wil dat Rianne Letschert de nieuwe informateur wordt. Een woordvoerder van de partij bevestigt een bericht van BNR daarover. Letschert is bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht en moet Sybrand Buma opvolgen als informateur.

14 uur geleden
Adviescollege: minister Wiersma vertraagt doelbewust

DEN HAAG (ANP) - Het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding haalt in een brief uit naar minister Femke Wiersma van Landbouw over het weigeren van het openbaar maken van uitstootgegevens van veehouderijen. Follow the Money en NRC hadden nogmaals een verzoek tot bemiddeling ingediend om de gegevens te krijgen. Het adviescollege vindt dat de minister doelbewust vertraagt en dat dit de belastingbetaler miljoenen euro's kost.

15 uur geleden
Kamer stemt voor wet: meer lezen, schrijven en rekenen op school

DEN HAAG (ANP) - Kinderen moeten in de klas beter leren lezen, schrijven en rekenen, schrijft een nieuwe wet voor waarmee de Tweede Kamer dinsdagmiddag heeft ingestemd. Het gaat om een vernieuwing van de zogeheten kerndoelen, waarin staat waaraan de lesprogramma's van scholen moeten voldoen. Daarin staat ook dat docenten meer aandacht moeten geven aan digitale vaardigheden en hoe leerlingen zich kunnen ontwikkelen tot betrokken burgers.

15 uur geleden