Van Haga hoopt op zetel, vindt PVV 'diep socialistisch'
DEN HAAG (ANP) - Wybren van Haga, partijleider van Belang van Nederland, houdt hoop dat zijn partij nog een zetel gaat halen. Dat zegt hij tegen het ANP, in reactie op de exitpoll van Ipsos. Volgens die exitpoll, in opdracht van de NOS en RTL, staat zijn partij op 0 zetels.
Van Haga haalde bij de Provinciale Statenverkiezingen nog ongeveer 75.000 stemmen, wat genoeg zou zijn voor een Kamerzetel. Hij wil niet geloven dat hij kiezers kwijt is geraakt aan de PVV, die volgens Ipsos de grootste is geworden met 35 zetels. "Die partij is diep socialistisch, zelfs neo-marxistisch. Mijn kiezers zijn kapitalistisch, dat zijn ondernemers."
Mocht zijn partij geen zetel halen, dan stopt hij met BVNL. "Ik schrap dan die kostenpost." Van Haga verhuurt panden en wil daarmee doorgaan.
Forum voor Democratie
Van Haga haalde bij de vorige Tweede Kamerverkiezingen nog meer dan 240.000 voorkeurstemmen voor Forum voor Democratie (FVD), waarin hij toen zat. Die aanwas vergaarde hij voornamelijk vanwege zijn uitgesproken standpunten tijdens de coronacrisis.
In 2021 brak hij met FVD en begon hij zijn eigen partij, samen met de andere FVD-dissidenten Hans Smolders en Olaf Ephraim. Laatstgenoemde scheidde zich in 2023 op zijn beurt af van BVNL, na een conflict met Van Haga.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het toenmalige ministerie van Asiel en Migratie geloofden niet in de 'dragende motivering' die ze hadden geschreven om staatsnoodrecht in te schakelen voor strenge asielmaatregelen. De onderbouwing was "niet toereikend", schreven ze aan asielminister Marjolein Faber (PVV).
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.
1 dag geledenKRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland is bereid meer bij te dragen aan de bescherming van de Straat van Hormuz, zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) dinsdag in Brussel. Hoe die bijdrage er straks uit komt te zien, is afhankelijk van wat andere landen, verenigd in de zogenoemde Hormuz-coalitie, kunnen bijdragen, zei de minister na afloop van een videovergadering met de defensieministers van deze landen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid keert zich tegen het plan van de minderheidscoalitie om het bedrijfsleven te laten meebetalen aan extra investeringen in defensie via de premies voor het arbeidsongeschiktheidsfonds (Aof). Een oproep van de SP om geld uit dit fonds alleen te besteden aan verbetering van arbeidsongeschiktheidsregelingen, kreeg steun van de voltallige oppositie.
1 dag geleden