Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Haga hoopt op zetel, vindt PVV 'diep socialistisch'

Van Haga hoopt op zetel, vindt PVV 'diep socialistisch'

DEN HAAG (ANP) - Wybren van Haga, partijleider van Belang van Nederland, houdt hoop dat zijn partij nog een zetel gaat halen. Dat zegt hij tegen het ANP, in reactie op de exitpoll van Ipsos. Volgens die exitpoll, in opdracht van de NOS en RTL, staat zijn partij op 0 zetels.

Van Haga haalde bij de Provinciale Statenverkiezingen nog ongeveer 75.000 stemmen, wat genoeg zou zijn voor een Kamerzetel. Hij wil niet geloven dat hij kiezers kwijt is geraakt aan de PVV, die volgens Ipsos de grootste is geworden met 35 zetels. "Die partij is diep socialistisch, zelfs neo-marxistisch. Mijn kiezers zijn kapitalistisch, dat zijn ondernemers."

Mocht zijn partij geen zetel halen, dan stopt hij met BVNL. "Ik schrap dan die kostenpost." Van Haga verhuurt panden en wil daarmee doorgaan.

Forum voor Democratie

Van Haga haalde bij de vorige Tweede Kamerverkiezingen nog meer dan 240.000 voorkeurstemmen voor Forum voor Democratie (FVD), waarin hij toen zat. Die aanwas vergaarde hij voornamelijk vanwege zijn uitgesproken standpunten tijdens de coronacrisis.

In 2021 brak hij met FVD en begon hij zijn eigen partij, samen met de andere FVD-dissidenten Hans Smolders en Olaf Ephraim. Laatstgenoemde scheidde zich in 2023 op zijn beurt af van BVNL, na een conflict met Van Haga.

Meer uit Politiek

Hermans: alle mensen aan boord KLM-vlucht worden gemonitord

DEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."

1 uur geleden
Kabinet voelt verantwoordelijkheid alle passagiers te repatriëren

DEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.

1 uur geleden
Ministerie laat nog niks los over terugkeer opvarenden Hondius

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."

2 uur geleden
Jetten ziet hele gerichte actie tegen partijkantoor D66

DEN HAAG (ANP) - Over het motief van de aanslag op het partijkantoor van D66 is nog niets bekend, maar volgens premier Rob Jetten is wel duidelijk dat het heel gericht tegen de partij was. "Er zijn heel veel panden in de Haagse binnenstad. Ik denk wel dat deze dader heel bewust naar ons partijkantoor is gelopen om daar met een voorbereide vuurwerkbom deze actie uit te voeren", zei de premier en D66-leider vrijdag voor aanvang van de ministerraad.

2 uur geleden
Van den Brink benadrukt bij VN belang terugkeer migranten

NEW YORK (ANP) - Op internationaal niveau wil asielminister Bart van den Brink vooral benadrukken dat "terugkeer een essentieel onderdeel moet zijn" van migratiebeleid. Die boodschap heeft hij naar eigen zeggen naar voren kunnen brengen op een VN-migratiebijeenkomst in New York.

1 dag geleden
Van den Brink noemt vernielingen IJsselstein 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - "Protesteren doe je niet met bakstenen," zegt asielminister Bart van den Brink naar aanleiding van de vernielingen die zijn aangebracht aan het gemeentehuis in IJsselstein. Dat dit is gebeurd, noemt de CDA'er onacceptabel in een bericht op X.

4 dagen geleden
Staatssecretaris Boswijk verwacht aanpassing protocollen Defensie

DEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.

1 week geleden