Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Van groot belang dat er extra compensatie komt voor horeca'

'Van groot belang dat er extra compensatie komt voor horeca'

DEN HAAG (ANP) - "Het is van groot belang dat er extra compensatie komt voor de horeca. Dat is hard nodig." Dat zegt voorzitter Robèr Willemsen van Koninklijke Horeca Nederland in reactie op het nieuws dat het kabinet de lockdown wil verlengen en extra steunmaatregelen wil voor ondernemers.

"Het is ook van groot belang dat er nu ook compensatie komt voor de startende ondernemers die in 2020 begonnen zijn", aldus Willemsen.

Non-food vertegenwoordiger INretail vreest de komende maanden "een tsunami" aan faillissementen en ontslagen. "Als de situatie niet verandert, wordt het een bloedbad." De brancheorganisatie is "extreem verontrust. Iedere dag wordt de situatie nijpender."

In een peiling waar 1300 ondernemers aan meededen, gaf ruim 60 procent aan zeker te weten dat hun onderneming in 2021 moet afslanken. Tienduizenden banen staan op de tocht en de paniek is groot. "Er dreigt een groot maatschappelijk probleem, waarvan ook toekomstige generaties de lasten moeten dragen."

INretail wil ook dat het afhalen van bestellingen groen licht krijgt. "Net als de horeca en bouwmarkten moeten ook winkels van hun entree een afhaalloket kunnen maken."

Meer uit Financieel

Nederlanders hebben iets meer te besteden

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders hadden in het tweede kwartaal gemiddeld iets meer te besteden. Dat is vooral te danken aan hogere lonen, meer banen en een stijging van de uitkeringen.

1 uur geleden
Talent statushouders en asielzoekers onvoldoende benut, zegt SER

DEN HAAG (ANP) - Talenten van statushouders, asielzoekers en Oekraïense ontheemden worden onvoldoende benut in Nederland. Volgens een nieuw advies van de Sociaal-Economische Raad (SER) moeten deze nieuwkomers beter aan het werk geholpen worden, bijvoorbeeld in sectoren waarin personeelstekorten zijn.

1 uur geleden
Musk prijst Chinese president Xi in aanloop naar staatsbezoek VS

BEIJING (ANP/RTR) - Topman Elon Musk van Tesla en SpaceX heeft in een interview met Chinese staatsmedia zijn lof uitgesproken over president Xi Jinping in aanloop naar diens staatsbezoek aan de Amerikaanse president Donald Trump. Musk zei tegen nieuwszender CCTV dat Xi een "grote leider" is die China "immense voorspoed" heeft bezorgd.

1 uur geleden
Begrotingstekort in eerste halfjaar hoogste sinds 2021

DEN HAAG (ANP) - Het begrotingstekort van de overheid is in de eerste helft van dit jaar gestegen tot 8 miljard euro, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is het grootste tekort in een eerste jaarhelft sinds 2021, toen Nederland kampte met de coronacrisis. In de eerste helft van vorig jaar was het tekort nog 5 miljard euro.

2 uur geleden
Nederlandse economie groeit harder dan eerder berekend

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het tweede kwartaal harder gegroeid dan eerder aangenomen. In de tweede berekening van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gaat het om 0,6 procent groei in vergelijking met het voorgaande kwartaal, terwijl het statistiekbureau eerder 0,4 procent groei meldde. Dat verschil zit vooral in een grotere export en meer uitgaven van consumenten.

2 uur geleden
Tekorten remmen groei Nederlandse hightechsector, zegt IMF

WASHINGTON (ANP) - Nederland beschikt met chipmachinemaker ASML en andere bedrijven over "een hightech-ecosysteem van wereldklasse". Maar de groei wordt geremd door een reeks knelpunten, stelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in een nieuwe publicatie. Zo is volgens het fonds sprake van tekorten aan geschikt personeel en vakkennis.

3 uur geleden
Qantas: directe vluchten tussen Sydney en New York in 2028

SYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.

6 uur geleden