Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gogh zet expo over de recente aanwinsten deels online

Van Gogh zet expo over de recente aanwinsten deels online

AMSTERDAM (ANP) - De tentoonstelling 'Ongekend. 10 jaar bijzondere aanwinsten en hun verhalen' in het Van Gogh Museum in Amsterdam is door de coronamaatregelen nog niet fysiek te bezoeken geweest, en opening op korte termijn is ook niet te voorzien. Het museum past daar een mouw aan door de expo deels online toegankelijk te maken.

'Ongekend' toont schilderijen, tekeningen, prenten, sculpturen en brieven die juist meestal niet van Van Gogh zijn, maar van tijdgenoten als Edvard Munch, Henri de Toulouse-Lautrec, Claude Monet en Edgar Degas. Een deel van de werken en de verhalen erachter is vanaf donderdag via de website van het museum te zien. De bezoeker kan langs een aantal hoogtepunten 'wandelen' en kan daarbij ook kiezen voor bijvoorbeeld een uitleg van een conservator of het perspectief van de depotbeheerder.

Daarnaast zijn er deze en volgende maand een drietal onlinecolleges van kunstexperts, waarbij de bezoeker zich nog verder kan verdiepen in een aantal werken uit Ongekend.

Het Van Gogh Museum is al vanaf 15 december dicht, toen het openbare leven voor de tweede keer werd stilgelegd door een lockdown in verband met corona. Het museum hoopt in de nabije toekomst de deuren weer te kunnen openen en laat weten dat de Ongekend-expo doorloopt tot en met 29 augustus, dat is langer dan gepland.

Meer uit Binnenland

Rechtbank acht Weski schuldig, maar ze hoeft niet terug naar cel

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft oud-advocaat Inez Weski (71) donderdag schuldig bevonden aan het spelen van een actieve rol in de misdaadbende van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi. Tegelijkertijd bepaalde de rechtbank dat Weski, die 42 dagen in voorarrest heeft gezeten, niet terug naar de cel hoeft. De straf die de rechtbank heeft opgelegd, is gelijk aan de duur van dat voorarrest.

8 minuten geleden
Ombudsman: overheid weet wie hulp nodig heeft, maar helpt niet

DEN HAAG (ANP) - De overheid weet vaak welke mensen hulp nodig hebben, maar handelt vervolgens te laat of niet. Dat constateren de ombudsmannen in hun jaarverslag. Een overheid die actief hulp biedt zou de norm moeten zijn, vindt de Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen. "Een behoorlijke overheid wacht niet tot mensen verdwalen in de lokettenjungle, maar zoekt hen op als ze ondersteuning nodig hebben."

14 minuten geleden
Koning kijkt 'met zeer veel zorgen' naar asielprotesten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.

1 uur geleden
COA: nog geen oplossing als aanmeldcentrum Ter Apel weer vol is

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.

1 uur geleden
OM eist 10 jaar cel tegen Assenaar (81) voor doden van zijn vrouw

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Assen een celstraf van tien jaar geëist tegen de 81-jarige Epko F. uit Assen voor het doden van zijn 72-jarige echtgenote Ida.

1 uur geleden
KNMI lanceert nieuwe graadmeter om impact hitte in te schatten

DE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.

2 uur geleden
Inez Weski niet aanwezig bij uitspraak in strafzaak

ROTTERDAM (ANP) - Inez Weski (71) zal donderdagmiddag niet aanwezig zijn bij de uitspraak in haar strafzaak in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie eiste begin april 4,5 jaar cel tegen de oud-advocaat, omdat ze deel zou hebben uitgemaakt van de misdaadbende van Ridouan Taghi. Ze zou als boodschapper hebben gefungeerd voor Taghi, die vastzit in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.

2 uur geleden