Van Gils sprint naar zege in eendagswedstrijd Eschborn-Frankfurt
FRANKFURT (ANP) - Wielrenner Maxim Van Gils heeft de Duitse wielerklassieker Eschborn-Frankfurt gewonnen. De 24-jarige Belg van Lotto Dstny was de snelste in de massasprint van een uitgedund peloton. Alex Aranburu uit Spanje werd tweede, voor de Amerikaan Riley Sheehan.
Van Gils kent een succesvol voorjaar. Hij schreef in februari de ingekorte Ruta del Sol op zijn naam. Begin maart eindigde Van Gils achter winnaar Tadej Pogacar en Toms Skujiņs als derde in Strade Bianche. Ook in de Waalse Pijl finishte hij als derde en in Luik-Bastenaken-Luik als vierde.
"Mijn voorjaar was al ongelooflijk. Het nu afsluiten met een WorldTour-zege is absoluut een droom", reageerde Van Gils. "Eigenlijk voelde ik me niet zo goed vandaag, maar de ploeg maakte de koers hard om de sprinters te lossen. Dat gaf me vertrouwen. Ik moest gewoon de laatste helling zien te overleven en daarna aan blijven haken, proberen te herstellen en te focussen op de sprint. Net voor de finish kreeg ik ruimte. Ik had genoeg snelheid en maakte het af. Nu neem ik wat rust, want ik ben best vermoeid. En dan focus ik me op mijn hoofddoel, de Tour."
Laatste winnaar
Frank van den Broek van dsm-firmenich PostNL was op de twintigste plek de beste Nederlander.
Vorig jaar ging de winst in Eschborn-Frankfurt, een eendagswedstrijd, naar de Deen Søren Kragh Andersen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
11 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
13 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
18 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
21 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
22 uur geleden