Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gerwen ziet positieve test als grootste domper uit loopbaan

Van Gerwen ziet positieve test als grootste domper uit loopbaan

ONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen beschouwt zijn positieve coronatest als de grootste domper uit zijn loopbaan. "Dit moet ik wel even een plekje geven", stamelde de drievoudig wereldkampioen over de telefoon bij RTL 7. "Ik wilde hier op het WK een vreselijk jaar mooi afsluiten. Ik heb er even geen woorden voor."

De vrees voor een positieve test was al aanwezig bij de Brabander omdat hij goed bevriend is met Vincent van der Voort, die maandag besmet bleek met het virus en zich moest terugtrekken voor zijn wedstrijd in de derde ronde tegen de Engelsman James Wade. Van Gerwen en Van der Voort trainen vaak met elkaar en ze waren ook op kerstavond samen.

"Ik heb maandag meteen twee testjes gedaan", zei Van Gerwen die in 2021 geen grote successen vierde. "Eentje was licht positief, de ander negatief. Toen heb ik een PCR-test laten doen. Daar kreeg ik net tussen vier en vijf uur de uitslag van. Positief dus. Dan weet je dat je klaar bent op het WK. Dan zakt de wereld in elkaar. Zo simpel is het."

Vrije doortocht

De 32-jarige Van Gerwen moest zich terugtrekken voor zijn wedstrijd in de derde ronde van het WK in Londen tegen Chris Dobey, de Engelsman die een vrije doortocht krijgt naar de achtste finale. "Dit is zo zuur", zei de Nederlander. "Ik heb er alles aan gedaan om dit te voorkomen. Ik heb de afgelopen weken en zelfs maanden geen feestjes bezocht en dan krijg ik het hier. Ik liet het ontbijt zelfs naar de kamer komen omdat het druk was in de ontbijtzaal. We gingen ook niet in de stad eten."

Van Gerwen kan naar eigen zeggen de organisatoren van het WK niet heel veel verwijten. "Want zij handelen volgens de regels van de overheid", zei hij. "Ze doen alles volgens het boekje, maar dat wil niet zeggen dat ze het dan ook heel goed doen. Ik had liever gezien dat ze alle spelers, beveiligers en toeschouwers bij binnenkomst hadden getest. Dat is achteraf misschien makkelijk lullen, maar dat was misschien wel beter geweest."

Toeval

Van Gerwen denkt dat het toeval is dat er voorlopig alleen Nederlandse darters positief testen op het WK. Behalve Van der Voort testte ook Raymond van Barneveld positief, na zijn nederlaag tegen Rob Cross. Van Gerwen is ook in contact geweest met Dirk van Duijvenbode, die zich al voor de achtste finales van het WK heeft geplaatst. "Hij zal zich ook wel iedere dag blijven testen", zei hij. "Hopelijk kan hij door."

Van Gerwen onderzoekt nog of hij samen met Van der Voort met speciaal vervoer snel terug naar Nederland kan. "En als dat niet lukt, dan ga ik hier volgens de regels zes of zeven dagen in quarantaine."

Meer uit Sport

Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

4 uur geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

8 uur geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

10 uur geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

13 uur geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

14 uur geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

16 uur geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

1 dag geleden