Van Gerwen ziet positieve test als grootste domper uit loopbaan
ONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen beschouwt zijn positieve coronatest als de grootste domper uit zijn loopbaan. "Dit moet ik wel even een plekje geven", stamelde de drievoudig wereldkampioen over de telefoon bij RTL 7. "Ik wilde hier op het WK een vreselijk jaar mooi afsluiten. Ik heb er even geen woorden voor."
De vrees voor een positieve test was al aanwezig bij de Brabander omdat hij goed bevriend is met Vincent van der Voort, die maandag besmet bleek met het virus en zich moest terugtrekken voor zijn wedstrijd in de derde ronde tegen de Engelsman James Wade. Van Gerwen en Van der Voort trainen vaak met elkaar en ze waren ook op kerstavond samen.
"Ik heb maandag meteen twee testjes gedaan", zei Van Gerwen die in 2021 geen grote successen vierde. "Eentje was licht positief, de ander negatief. Toen heb ik een PCR-test laten doen. Daar kreeg ik net tussen vier en vijf uur de uitslag van. Positief dus. Dan weet je dat je klaar bent op het WK. Dan zakt de wereld in elkaar. Zo simpel is het."
Vrije doortocht
De 32-jarige Van Gerwen moest zich terugtrekken voor zijn wedstrijd in de derde ronde van het WK in Londen tegen Chris Dobey, de Engelsman die een vrije doortocht krijgt naar de achtste finale. "Dit is zo zuur", zei de Nederlander. "Ik heb er alles aan gedaan om dit te voorkomen. Ik heb de afgelopen weken en zelfs maanden geen feestjes bezocht en dan krijg ik het hier. Ik liet het ontbijt zelfs naar de kamer komen omdat het druk was in de ontbijtzaal. We gingen ook niet in de stad eten."
Van Gerwen kan naar eigen zeggen de organisatoren van het WK niet heel veel verwijten. "Want zij handelen volgens de regels van de overheid", zei hij. "Ze doen alles volgens het boekje, maar dat wil niet zeggen dat ze het dan ook heel goed doen. Ik had liever gezien dat ze alle spelers, beveiligers en toeschouwers bij binnenkomst hadden getest. Dat is achteraf misschien makkelijk lullen, maar dat was misschien wel beter geweest."
Toeval
Van Gerwen denkt dat het toeval is dat er voorlopig alleen Nederlandse darters positief testen op het WK. Behalve Van der Voort testte ook Raymond van Barneveld positief, na zijn nederlaag tegen Rob Cross. Van Gerwen is ook in contact geweest met Dirk van Duijvenbode, die zich al voor de achtste finales van het WK heeft geplaatst. "Hij zal zich ook wel iedere dag blijven testen", zei hij. "Hopelijk kan hij door."
Van Gerwen onderzoekt nog of hij samen met Van der Voort met speciaal vervoer snel terug naar Nederland kan. "En als dat niet lukt, dan ga ik hier volgens de regels zes of zeven dagen in quarantaine."
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
16 uur geleden