Van Gerwen wint tweede ronde Premier League in Berlijn
BERLIJN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de tweede ronde van de Premier League gewonnen. De Brabander was in de finale van het toptoernooi in Berlijn te sterk voor Luke Littler (6-5), de 17-jarige Engelsman die vorige maand als tweede eindigde op het WK.
Van Gerwen kwam terug van een 0-2 achterstand (3-2) en won bij een gelijke stand (5-5) de beslissende leg. De Nederlander overleefde in de laatste leg twee matchdarts. Van Gerwen en Littler stonden alweer voor de derde keer dit jaar tegenover elkaar. De Nederlander won in Den Bosch, de Brit zegevierde in Bahrein.
"Ik heb mezelf van de goede kant laten zien", zei Van Gerwen na zijn gewonnen finale bij Viaplay. "Ik voelde mezelf comfortabel. Ik wil iedere wedstrijd winnen maar deze vijf punten voor de Premier League heb ik weer binnen."
Van Gerwen klopte de Engelsman Nathan Aspinall tijdens zijn eerste optreden in Berlijn (6-4) en nam vervolgens revanche op Michael Smith (6-5), de Brit van wie hij vorige week nog verloor in de eerste ronde van de Premier League in Cardiff.
Littler bleef Luke Humphries de baas in een spannende halve eindstrijd (6-5). De Engelse tienersensatie vierde zijn derde achtereenvolgende zege op zijn landgenoot tegen wie hij vorige maand nog onderuit ging in de WK-finale.
Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen schreef vorig seizoen de Premier League voor de zevende keer op zijn naam. De competitie telt dit jaar zestien speelronden. De twaalfde ronde op 18 april is in Rotterdam Ahoy. De beste vier darters van dit seizoen in de Premier League spelen op 23 mei om de hoofdprijs in Londen.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
17 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
22 uur geleden