Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gerwen wint tweede ronde Premier League in Berlijn

Van Gerwen wint tweede ronde Premier League in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de tweede ronde van de Premier League gewonnen. De Brabander was in de finale van het toptoernooi in Berlijn te sterk voor Luke Littler (6-5), de 17-jarige Engelsman die vorige maand als tweede eindigde op het WK.

Van Gerwen kwam terug van een 0-2 achterstand (3-2) en won bij een gelijke stand (5-5) de beslissende leg. De Nederlander overleefde in de laatste leg twee matchdarts. Van Gerwen en Littler stonden alweer voor de derde keer dit jaar tegenover elkaar. De Nederlander won in Den Bosch, de Brit zegevierde in Bahrein.

"Ik heb mezelf van de goede kant laten zien", zei Van Gerwen na zijn gewonnen finale bij Viaplay. "Ik voelde mezelf comfortabel. Ik wil iedere wedstrijd winnen maar deze vijf punten voor de Premier League heb ik weer binnen."

Van Gerwen klopte de Engelsman Nathan Aspinall tijdens zijn eerste optreden in Berlijn (6-4) en nam vervolgens revanche op Michael Smith (6-5), de Brit van wie hij vorige week nog verloor in de eerste ronde van de Premier League in Cardiff.

Littler bleef Luke Humphries de baas in een spannende halve eindstrijd (6-5). De Engelse tienersensatie vierde zijn derde achtereenvolgende zege op zijn landgenoot tegen wie hij vorige maand nog onderuit ging in de WK-finale.

Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen schreef vorig seizoen de Premier League voor de zevende keer op zijn naam. De competitie telt dit jaar zestien speelronden. De twaalfde ronde op 18 april is in Rotterdam Ahoy. De beste vier darters van dit seizoen in de Premier League spelen op 23 mei om de hoofdprijs in Londen.

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

13 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

14 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

16 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

19 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

20 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

20 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

1 dag geleden