Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gerwen wint tweede ronde Premier League in Berlijn

Van Gerwen wint tweede ronde Premier League in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de tweede ronde van de Premier League gewonnen. De Brabander was in de finale van het toptoernooi in Berlijn te sterk voor Luke Littler (6-5), de 17-jarige Engelsman die vorige maand als tweede eindigde op het WK.

Van Gerwen kwam terug van een 0-2 achterstand (3-2) en won bij een gelijke stand (5-5) de beslissende leg. De Nederlander overleefde in de laatste leg twee matchdarts. Van Gerwen en Littler stonden alweer voor de derde keer dit jaar tegenover elkaar. De Nederlander won in Den Bosch, de Brit zegevierde in Bahrein.

"Ik heb mezelf van de goede kant laten zien", zei Van Gerwen na zijn gewonnen finale bij Viaplay. "Ik voelde mezelf comfortabel. Ik wil iedere wedstrijd winnen maar deze vijf punten voor de Premier League heb ik weer binnen."

Van Gerwen klopte de Engelsman Nathan Aspinall tijdens zijn eerste optreden in Berlijn (6-4) en nam vervolgens revanche op Michael Smith (6-5), de Brit van wie hij vorige week nog verloor in de eerste ronde van de Premier League in Cardiff.

Littler bleef Luke Humphries de baas in een spannende halve eindstrijd (6-5). De Engelse tienersensatie vierde zijn derde achtereenvolgende zege op zijn landgenoot tegen wie hij vorige maand nog onderuit ging in de WK-finale.

Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen schreef vorig seizoen de Premier League voor de zevende keer op zijn naam. De competitie telt dit jaar zestien speelronden. De twaalfde ronde op 18 april is in Rotterdam Ahoy. De beste vier darters van dit seizoen in de Premier League spelen op 23 mei om de hoofdprijs in Londen.

Meer uit Sport

Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

39 minuten geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

2 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

3 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

5 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

7 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

8 uur geleden