Van Gerwen vol vertrouwen, maar waakt op WK ook voor overmoed
LONDEN (ANP) - Aan zelfvertrouwen geen gebrek bij darter Michael van Gerwen, maar toch waakt hij ook voor overmoed op het WK. De drievoudig wereldkampioen neemt het op nieuwjaarsdag in de kwartfinales op tegen de Engelsman Chris Dobey, die hem eind oktober versloeg in de eerste ronde van het EK.
"Ik zit vol vertrouwen en in de volgende ronde gaat het om vijf in plaats van vier gewonnen sets. Alles is in mijn voordeel, maar ik moet scherp en gefocust blijven", zei Van Gerwen na zijn zege op land- en teamgenoot Dirk van Duijvenbode (4-1). "Ik ben pas in de kwartfinales. En de vorige keer dat ik op het WK in de kwartfinale stond, twee jaar geleden, werd ik met 5-0 weggevaagd door Dave Chisnall. Dat wil ik niet weer laten gebeuren."
De 33-jarige Brabander treft zondagavond de één jaar jongere Dobey, die in de vorige rondes met Gary Anderson en Rob Cross twee oud-wereldkampioenen uitschakelde. Vorig jaar zouden Van Gerwen en Dobey het tegen elkaar opnemen in de derde ronde van het WK, maar 'Mighty Mike' testte kort daarvoor positief op het coronavirus en moest het toernooi in Londen verlaten.
Van Gerwen over kwartfinale
"Toen heeft hij geluk gehad", zei Van Gerwen over de Engelsman. "Nu is het wat minder voor hem. Ik ga proberen hem heel veel pijn te doen. Op nieuwjaarsdag moet ik er gewoon staan. Het is een fantastische dag om te spelen, de meeste Nederlanders zijn thuis en die willen dan wel iets leuks kijken. Ik hoop ze te gaan vermaken."
De andere kwartfinales in Alexandra Palace zijn Dimitri Van den Bergh - Jonny Clayton, Michael Smith - Stephen Bunting en Gerwyn Price - Gabriel Clemens.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
13 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
18 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
19 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden