Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gerwen verslaat Van Duijvenbode op WK darts

Van Gerwen verslaat Van Duijvenbode op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft zich ten koste van Dirk van Duijvenbode geplaatst voor de kwartfinale van het WK in Londen. De drievoudig kampioen boekte een 4-1-overwinning in het Nederlandse onderonsje.

Met Van Gerwen en Van Duijvenbode stonden de laatste twee van de twaalf Nederlandse WK-deelnemers tegenover elkaar in Alexandra Palace. Met name Van Duijvenbode zal blij zijn geweest met zijn ticket voor de achtste finale, nadat tegenstander Ross Smith in de vorige ronde vijf matchdarts onbenut had gelaten.

Van Gerwen, de nummer 3 van de wereld, pakte meteen de winst in de eerste set. Al moest hij er wel hard voor werken. De eerste drie legs van de wedstrijd waren breaks, waarbij Van Duijvenbode zich toonde met een 117-finish. Na zes gemiste dubbels van Van Duijvenbode in de vierde leg haalde de oud-kampioen alsnog de set binnen (1-0).

Teleurstelling

Van Gerwen drukte door in de tweede set. De 33-jarige Vlijmenaar kwam snel op een 2-0-voorsprong, maar zag Van Duijvenbode terugslaan met een knappe 170-finish. Een tweede break bezorgde Van Gerwen vervolgens de winst in de set (2-0).

Van Duijvenbode herpakte zich in de derde set. Met een gemiddelde boven de 120 won hij de set met 3-1 (2-1). De mondiale nummer 14 wist in de vierde set echter een aantal hoge scores niet te verzilveren, waarna Van Gerwen de set met 3-2 in zijn voordeel besliste (3-1). Van Duijvenbode kwam de teleurstelling niet meer te boven. Hij leverde meteen zijn eerste leg in de vijfde set in en zag Van Gerwen de wedstrijd eenvoudig afmaken (4-1).

Van Gerwen speelt in de kwartfinale tegen Chris Dobey, die eerder op de avond Rob Cross uitschakelde.

Meer uit Sport

Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

4 uur geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

6 uur geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

7 uur geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

9 uur geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

10 uur geleden
Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

17 uur geleden
Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

1 dag geleden