Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gerwen verliest ook op Premier League-avond in Leeds direct

Van Gerwen verliest ook op Premier League-avond in Leeds direct

LEEDS (ANP) - Darter Michael van Gerwen is ook op de Premier League-avond in Leeds niet voorbij de eerste ronde gekomen. De regerend kampioen werd met 6-3 verslagen door de Schot Peter Wright, die laatste staat.

Vorige week donderdag verloor Van Gerwen ook in Rotterdam zijn eerste wedstrijd. Toen was Nathan Aspinall hem de baas (6-5). Die nederlaag kostte de Nederlander zijn koppositie.

Van Gerwen haalde in Leeds wederom niet zijn gewenste niveau. Hij kwam tot een gemiddelde van 94,64 en gooide slechts drie keer een dubbel bij veertien pogingen. Wright ging het met een gemiddelde score van 97,45 iets beter af. De Schot baarde in zijn laatste beurt nog opzien door te beginnen met 20, terwijl hij 41 uit moest gooien. De tweevoudig wereldkampioen raakte niet in de war, gooide alsnog de 1 en maakte het af met dubbel 10.

Michael Smith

In Leeds werd de dertiende speelronde van de Premier League gespeeld. In totaal zijn er zestien speelrondes. Van Gerwen was de beste op de vierde, vijfde en zesde speelavond, maar haalde op de afgelopen zeven avonden slechts één keer de finale.

De avond in Leeds werd uiteindelijk gewonnen door Michael Smith. De regerend wereldkampioen uit Engeland was in de finale met 6-4 te sterk voor Gerwyn Price uit Wales. Voor Smith was het pas de tweede weekzege in de Premier League van het seizoen. In de derde speelronde zegevierde hij in Glasgow.

Play-offs

Volgende week gaat de Premier League verder in Manchester. De play-offs zijn eind volgende maand in Londen.

Meer uit Sport

IOC keurt Thialf goed als schaatslocatie voor Winterspelen 2030

LAUSANNE (ANP) - Het uitvoerend comité van het IOC heeft ijsstadion Thialf in Heerenveen goedgekeurd als schaatslocatie voor de Olympische Winterspelen van 2030, die plaatsvinden in de Franse Alpen. Dat heeft de olympische organisatie maandag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Onzekerheid over sportevenementen door aanhoudende hitte

WOERDEN (ANP) - Organisaties van sportevenementen worstelen door de aanhoudende hitte met de vraag of de geplande wedstrijden deze week kunnen doorgaan. Bij de Singelloop in Woerden gaat de hardloopwedstrijd maandagavond over 5 en 10 kilometer wel door, maar zijn de onderdelen voor kinderen afgelast, laat een woordvoerder weten. De jongste deelnemers zouden starten in de vroege avond, een warm moment.

11 uur geleden
Snelwandelkampioen Schwazer opnieuw positief getest op doping

BONN (ANP/DPA) - De Italiaanse atleet Alex Schwazer is in april bij de open Duitse nationale wegkampioenschappen positief getest op het bloeddopingmiddel epo. Het Duitse nationale antidopingagentschap (NADA) is een procedure tegen de olympisch kampioen snelwandelen van 2008 gestart. Hij is tevens voorlopig geschorst.

11 uur geleden
Extra maatregelen bij TT Assen vanwege warmte

ASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.

12 uur geleden
Golfer Clark wint US Open voor de tweede keer na spannend slot

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.

15 uur geleden
Serena Williams maakt op Wimbledon ook rentree in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.

1 dag geleden
Nederlandse volleybalsters verslaan Thailand in Nations League

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.

1 dag geleden