Van Gerwen verliest finale WK darts en grijpt naast vierde titel
LONDEN (ANP) - Het is Michael van Gerwen niet gelukt voor de vierde keer in zijn loopbaan wereldkampioen darts te worden. De 33-jarige Van Gerwen verloor in de eindstrijd met 7-4 van de Engelsman Michael Smith, die zijn eerste wereldtitel veroverde.
Smith maakte de spannende finale af met dubbel 8. De nieuwe nummer 1 van de wereld, die 22 180'ers noteerde, kwam in de finale tot een gemiddelde van 100,87. Van Gerwen had over de hele wedstrijd een gemiddelde score van 99,58.
In de tweede set gooide Smith een negendarter. Hij maakte de perfecte leg af met dubbel 12. In de beurt daarvoor was de Nederlander ook één pijl verwijderd van een ninedarter.
Van Gerwen aasde in Londen op zijn eerste wereldtitel sinds 2019. Ook in 2014 en 2017 was hij de beste op het WK van de PDC. In 2013 en 2020 was hij ook finalist en tijdens het WK van vorig jaar moest hij zich terugtrekken met een positieve coronatest.
Van Gerwen verloor op weg naar de finale slechts drie sets. Maandag was hij bij de laatste vier veel te sterk voor de Belg Dimitri Van den Bergh.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
3 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
7 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
7 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
12 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
13 uur geleden