Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gerwen verliest eindstrijd van Players Championship Finals

Van Gerwen verliest eindstrijd van Players Championship Finals

MINEHEAD (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd om voor de achtste keer de Players Championship Finals te winnen. Hij verloor van de Engelsman Luke Humphries (9-11) in de finale van het laatste grote toernooi voor het WK.

Van Gerwen kende een lastig jaar met een zware gebitsoperatie en enkele jichtaanvallen. Maar met het WK van volgende maand in aantocht raakt hij aardig in vorm. De 34-jarige Brabander gooide zelfs een negendarter in de finale. Hij leek ook op weg naar de winst met een voorsprong van 9-5. Maar vervolgens verloor hij zes legs op rij.

"Ik kan alleen mezelf verwijten dat ik niet heb gewonnen", zei Van Gerwen na zijn nederlaag op het podium. "Ik zit best dicht bij mijn beste niveau, maar ik had het wel moeten afmaken. In de slotfase van de finale heb ik niet goed gegooid. Allen complimenten voor Luke. Hij wilde niet opgeven en heeft tot de laatste pijl gestreden."

Hoogste gemiddelde

Van Gerwen was in de halve eindstrijd te sterk voor de Duitser Gabriel Clemens: 11-6. Hij was net op tijd bij de les in de kwartfinale tegen de Engelsman Stephen Bunting. 'Mighty Mike' knokte zich terug na een achterstand van 6-9 (10-9).

Van Gerwen begon als titelverdediger aan het toernooi, dat wordt afgewerkt in het Engelse Minehead. De drievoudig wereldkampioen maakte zaterdag in de tweede ronde indruk met een klinkende zege op de Engelsman Ross Smith (6-1) in het hoogste gemiddelde ooit van het toernooi. Van Gerwen noteerde 118,52 punten.

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka plaatst zich voor derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.

58 minuten geleden
Tennisser Van de Zandschulp na vijfsetter klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.

3 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat niet meer voor groene trui in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.

4 uur geleden
Tennisser Sinner met de nodige moeite naar derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.

4 uur geleden
17 Nederlanders in Tour de France, hoogste aantal in elf jaar

BARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.

5 uur geleden
Serena Williams door verrekte knie onzeker voor dubbelspel

LONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.

6 uur geleden
Schaatsbond meldt teken van leven vermiste shorttracker Sven Roes

UTRECHT (ANP) - Er is een teken van leven van de vermiste shorttracker Sven Roes. Schaatsbond KNSB laat mede namens de familie en de politie in een verklaring weten dat Roes "een vlucht naar het buitenland heeft genomen".

7 uur geleden