Van Gerwen verliest bij laatste vier van Clayton in Premier League
BIRMINGHAM (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft op de Premier League-avond in Birmingham in de halve eindstrijd verloren van Jonny Clayton. De Welshman was op de tiende avond van het seizoen met 6-3 te sterk voor Van Gerwen. Clayton maakte het af door 86 uit te gooien en hij besloot de partij met bulls-eye.
"Als je zo slordig bent, dan verdien je het niet om te winnen. Dan krijgt hij vertrouwen. Hij gooit geen 'reet' en dan moet je hem pijn doen. Maar hij deed wel alles op de juiste momenten", zei Van Gerwen na afloop voor de camera van Viaplay. "Als je kansen krijgt moet je ze pakken, dan ga je zo'n wedstrijd winnen. Ik moet gewoon naar mezelf kijken."
Van Gerwen (33) kwam tot een gemiddelde van slechts 98,15, terwijl het Clayton een stuk minder afging: 92,89. De Nederlander raakte slechts 23,1 procent van zijn dubbels, Clayton kwam uit op een uitgooipercentage van 54,5.
Premier League
De laatste weekzege van Van Gerwen in de Premier League dateert van een maand geleden. Op 6 maart zegevierde hij in Liverpool, de zesde stop. Ook op de vierde en vijfde speelavond was hij de beste.
Clayton neemt het in de finale op tegen Gerwyn Price uit Wales of de Schot Peter Wright.
Volgende week donderdag is de Premier League in Brighton, een week later komen de beste darters naar Rotterdam.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden