Van Gerwen verliest bij laatste vier van Clayton in Premier League
BIRMINGHAM (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft op de Premier League-avond in Birmingham in de halve eindstrijd verloren van Jonny Clayton. De Welshman was op de tiende avond van het seizoen met 6-3 te sterk voor Van Gerwen. Clayton maakte het af door 86 uit te gooien en hij besloot de partij met bulls-eye.
"Als je zo slordig bent, dan verdien je het niet om te winnen. Dan krijgt hij vertrouwen. Hij gooit geen 'reet' en dan moet je hem pijn doen. Maar hij deed wel alles op de juiste momenten", zei Van Gerwen na afloop voor de camera van Viaplay. "Als je kansen krijgt moet je ze pakken, dan ga je zo'n wedstrijd winnen. Ik moet gewoon naar mezelf kijken."
Van Gerwen (33) kwam tot een gemiddelde van slechts 98,15, terwijl het Clayton een stuk minder afging: 92,89. De Nederlander raakte slechts 23,1 procent van zijn dubbels, Clayton kwam uit op een uitgooipercentage van 54,5.
Premier League
De laatste weekzege van Van Gerwen in de Premier League dateert van een maand geleden. Op 6 maart zegevierde hij in Liverpool, de zesde stop. Ook op de vierde en vijfde speelavond was hij de beste.
Clayton neemt het in de finale op tegen Gerwyn Price uit Wales of de Schot Peter Wright.
Volgende week donderdag is de Premier League in Brighton, een week later komen de beste darters naar Rotterdam.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
4 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden