Van Gerwen trekt zich terug, Van den Tweel voorzitter KNWU
ARNHEM (ANP) - Oud-wielrenner en voormalig ploegleider Gerry van Gerwen heeft zich dinsdag, enkele uren voordat de congresleden van wielerbond KNWU een nieuwe voorzitter zouden kiezen, teruggetrokken als kandidaat. Dat betekent dat Marc van den Tweel de opvolger wordt van de in november vertrokken Marcel Wintels. De directeur van Natuurmonumenten is nu de enige overgebleven kandidaat.
Van den Tweel was door een sollicitatiecommissie voorgedragen. Rennersvakbond VVBW kon zich niet in die keuze vinden en schoof Van Gerwen naar voren. Een eerste poging digitaal te stemmen mislukte in november, dinsdagavond zou een tweede poging volgen.
Van Gerwen zegt dat de verkiezingsstrijd tot verdeeldheid binnen de KNWU kan zorgen. "Dat is het laatste wat ik wil", meldt hij in een verklaring waarin hij zijn terugtrekken uitlegt. Op 19 november, bij het vorige congres, hadden beide kandidaten zich nog kunnen voorstellen aan de stemgerechtigde leden. Maar toen die hun voorkeur moesten uitspreken bleek dat technisch niet mogelijk.
Vragen stellen
Dinsdag zouden de congresleden beide kandidaten nog wat vragen kunnen stellen alvorens er gestemd zou worden. Dat hoeft, nu Van Gerwen zich heeft teruggetrokken, niet meer. "Na lang overwegen heb ik besloten om mij terug te trekken", laat Van Gerwen weten. "Hoewel mij in de afgelopen weken duidelijk is geworden dat ik op een brede steun uit de achterban kan rekenen, vrees ik dat de verkiezingsstrijd juist voor een grote verdeeldheid binnen de KNWU kan zorgen. Dat is het laatste wat ik wil."
Van Gerwen rekende op een 'close finish' bij het tellen van de stemmen. "Ik weet niet of ik in de verkiezing de meerderheid van de stemmen zou halen. Ik wil iedereen die achter me heeft gestaan bedanken voor het vertrouwen en ik feliciteer Marc van den Tweel bij deze met zijn benoeming tot nieuwe voorzitter. Ik wens hem alle succes toe. Mocht hij op welk gebied dan ook hulp van mij willen, dan ben ik daartoe bereid. Zoals iedereen uit de wielersport altijd op mij kan rekenen."
Van den Tweel (1964) wordt de opvolger van Marcel Wintels, die op 19 november afscheid nam. Hij was veertien jaar voorzitter van de wielerbond.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
11 uur geleden