Van Gerwen trekt zich terug, Van den Tweel voorzitter KNWU
ARNHEM (ANP) - Oud-wielrenner en voormalig ploegleider Gerry van Gerwen heeft zich dinsdag, enkele uren voordat de congresleden van wielerbond KNWU een nieuwe voorzitter zouden kiezen, teruggetrokken als kandidaat. Dat betekent dat Marc van den Tweel de opvolger wordt van de in november vertrokken Marcel Wintels. De directeur van Natuurmonumenten is nu de enige overgebleven kandidaat.
Van den Tweel was door een sollicitatiecommissie voorgedragen. Rennersvakbond VVBW kon zich niet in die keuze vinden en schoof Van Gerwen naar voren. Een eerste poging digitaal te stemmen mislukte in november, dinsdagavond zou een tweede poging volgen.
Van Gerwen zegt dat de verkiezingsstrijd tot verdeeldheid binnen de KNWU kan zorgen. "Dat is het laatste wat ik wil", meldt hij in een verklaring waarin hij zijn terugtrekken uitlegt. Op 19 november, bij het vorige congres, hadden beide kandidaten zich nog kunnen voorstellen aan de stemgerechtigde leden. Maar toen die hun voorkeur moesten uitspreken bleek dat technisch niet mogelijk.
Vragen stellen
Dinsdag zouden de congresleden beide kandidaten nog wat vragen kunnen stellen alvorens er gestemd zou worden. Dat hoeft, nu Van Gerwen zich heeft teruggetrokken, niet meer. "Na lang overwegen heb ik besloten om mij terug te trekken", laat Van Gerwen weten. "Hoewel mij in de afgelopen weken duidelijk is geworden dat ik op een brede steun uit de achterban kan rekenen, vrees ik dat de verkiezingsstrijd juist voor een grote verdeeldheid binnen de KNWU kan zorgen. Dat is het laatste wat ik wil."
Van Gerwen rekende op een 'close finish' bij het tellen van de stemmen. "Ik weet niet of ik in de verkiezing de meerderheid van de stemmen zou halen. Ik wil iedereen die achter me heeft gestaan bedanken voor het vertrouwen en ik feliciteer Marc van den Tweel bij deze met zijn benoeming tot nieuwe voorzitter. Ik wens hem alle succes toe. Mocht hij op welk gebied dan ook hulp van mij willen, dan ben ik daartoe bereid. Zoals iedereen uit de wielersport altijd op mij kan rekenen."
Van den Tweel (1964) wordt de opvolger van Marcel Wintels, die op 19 november afscheid nam. Hij was veertien jaar voorzitter van de wielerbond.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
7 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
10 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
11 uur geleden