Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gerwen trekt zich terug, Van den Tweel voorzitter KNWU

Van Gerwen trekt zich terug, Van den Tweel voorzitter KNWU

ARNHEM (ANP) - Oud-wielrenner en voormalig ploegleider Gerry van Gerwen heeft zich dinsdag, enkele uren voordat de congresleden van wielerbond KNWU een nieuwe voorzitter zouden kiezen, teruggetrokken als kandidaat. Dat betekent dat Marc van den Tweel de opvolger wordt van de in november vertrokken Marcel Wintels. De directeur van Natuurmonumenten is nu de enige overgebleven kandidaat.

Van den Tweel was door een sollicitatiecommissie voorgedragen. Rennersvakbond VVBW kon zich niet in die keuze vinden en schoof Van Gerwen naar voren. Een eerste poging digitaal te stemmen mislukte in november, dinsdagavond zou een tweede poging volgen.

Van Gerwen zegt dat de verkiezingsstrijd tot verdeeldheid binnen de KNWU kan zorgen. "Dat is het laatste wat ik wil", meldt hij in een verklaring waarin hij zijn terugtrekken uitlegt. Op 19 november, bij het vorige congres, hadden beide kandidaten zich nog kunnen voorstellen aan de stemgerechtigde leden. Maar toen die hun voorkeur moesten uitspreken bleek dat technisch niet mogelijk.

Vragen stellen

Dinsdag zouden de congresleden beide kandidaten nog wat vragen kunnen stellen alvorens er gestemd zou worden. Dat hoeft, nu Van Gerwen zich heeft teruggetrokken, niet meer. "Na lang overwegen heb ik besloten om mij terug te trekken", laat Van Gerwen weten. "Hoewel mij in de afgelopen weken duidelijk is geworden dat ik op een brede steun uit de achterban kan rekenen, vrees ik dat de verkiezingsstrijd juist voor een grote verdeeldheid binnen de KNWU kan zorgen. Dat is het laatste wat ik wil."

Van Gerwen rekende op een 'close finish' bij het tellen van de stemmen. "Ik weet niet of ik in de verkiezing de meerderheid van de stemmen zou halen. Ik wil iedereen die achter me heeft gestaan bedanken voor het vertrouwen en ik feliciteer Marc van den Tweel bij deze met zijn benoeming tot nieuwe voorzitter. Ik wens hem alle succes toe. Mocht hij op welk gebied dan ook hulp van mij willen, dan ben ik daartoe bereid. Zoals iedereen uit de wielersport altijd op mij kan rekenen."

Van den Tweel (1964) wordt de opvolger van Marcel Wintels, die op 19 november afscheid nam. Hij was veertien jaar voorzitter van de wielerbond.

Meer uit Sport

NBA-baas ergert zich aan steeds vaker expres verliezende teams

INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.

43 minuten geleden
Skiester Vonn na vierde operatie klaar voor terugkeer naar VS

TREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.

1 uur geleden
Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

12 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

12 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

12 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

13 uur geleden
Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

14 uur geleden