Van Gerwen trekt zich terug, Van den Tweel voorzitter KNWU
ARNHEM (ANP) - Oud-wielrenner en voormalig ploegleider Gerry van Gerwen heeft zich dinsdag, enkele uren voordat de congresleden van wielerbond KNWU een nieuwe voorzitter zouden kiezen, teruggetrokken als kandidaat. Dat betekent dat Marc van den Tweel de opvolger wordt van de in november vertrokken Marcel Wintels. De directeur van Natuurmonumenten is nu de enige overgebleven kandidaat.
Van den Tweel was door een sollicitatiecommissie voorgedragen. Rennersvakbond VVBW kon zich niet in die keuze vinden en schoof Van Gerwen naar voren. Een eerste poging digitaal te stemmen mislukte in november, dinsdagavond zou een tweede poging volgen.
Van Gerwen zegt dat de verkiezingsstrijd tot verdeeldheid binnen de KNWU kan zorgen. "Dat is het laatste wat ik wil", meldt hij in een verklaring waarin hij zijn terugtrekken uitlegt. Op 19 november, bij het vorige congres, hadden beide kandidaten zich nog kunnen voorstellen aan de stemgerechtigde leden. Maar toen die hun voorkeur moesten uitspreken bleek dat technisch niet mogelijk.
Vragen stellen
Dinsdag zouden de congresleden beide kandidaten nog wat vragen kunnen stellen alvorens er gestemd zou worden. Dat hoeft, nu Van Gerwen zich heeft teruggetrokken, niet meer. "Na lang overwegen heb ik besloten om mij terug te trekken", laat Van Gerwen weten. "Hoewel mij in de afgelopen weken duidelijk is geworden dat ik op een brede steun uit de achterban kan rekenen, vrees ik dat de verkiezingsstrijd juist voor een grote verdeeldheid binnen de KNWU kan zorgen. Dat is het laatste wat ik wil."
Van Gerwen rekende op een 'close finish' bij het tellen van de stemmen. "Ik weet niet of ik in de verkiezing de meerderheid van de stemmen zou halen. Ik wil iedereen die achter me heeft gestaan bedanken voor het vertrouwen en ik feliciteer Marc van den Tweel bij deze met zijn benoeming tot nieuwe voorzitter. Ik wens hem alle succes toe. Mocht hij op welk gebied dan ook hulp van mij willen, dan ben ik daartoe bereid. Zoals iedereen uit de wielersport altijd op mij kan rekenen."
Van den Tweel (1964) wordt de opvolger van Marcel Wintels, die op 19 november afscheid nam. Hij was veertien jaar voorzitter van de wielerbond.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
1 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
13 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
17 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
17 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
18 uur geleden