Van Gerwen ten koste van De Zwaan naar laatste acht op Finals
MINEHEAD (ANP) - Michael van Gerwen heeft zich ten koste van landgenoot Jeffrey de Zwaan geplaatst voor de kwartfinales van de Player Championship Finals. Het Nederlandse onderonsje eindigde in 10-7. Het toernooi in Coventry geldt als laatste grote toernooi in aanloop naar het WK darts, volgende maand in Londen.
Van Gerwen nam een 8-3-voorsprong, maar De Zwaan won vervolgens drie legs op een rij. Bij 9-6 kreeg Van Gerwen zijn eerste matchdart, maar pas een leg later maakte hij het af met dubbel-2.
Van Gerwen won het toernooi al vijf keer. Vorig jaar was hij in de finale Gerwyn Price met 11-9 de baas. Ook in 2013, 2015, 2016 en 2017 was hij de beste op de Player Championship Finals.
Ook Dirk van Duijvenbode wist zich bij de laatste acht te scharen. Van Duijvenbode kende geen problemen met de Engelsman Luke Woodhouse. Het werd 10-1.
De kwartfinales, halve finales en eindstrijd worden zondag gespeeld.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
6 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
8 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden