Van Gerwen stopt comeback Aspinall en wint World Grand Prix
LEICESTER (ANP) - Michael van Gerwen heeft voor de zesde keer de World Grand Prix gewonnen. De 33-jarige darter uit Brabant was in de finale met 5-3 in sets te sterk voor Nathan Aspinall uit Engeland.
Van Gerwen, die een dag eerder wereldkampioen Peter Wright had uitgeschakeld, nam meteen afstand van Aspinall door de eerste set met 3-0 in legs te winnen. Ook de tweede set die de Engelse darter was begonnen ging naar 'Mighty Mike', die daarna de zesde titel in de World Grand Prix dicht bij zag komen door ook de derde en vierde set te winnen.
Aspinall gaf zich echter niet gewonnen, ging beter gooien en pakte een set. De Engelsman pakte daarna door en won ook de zesde en zevende set en mocht ook nog eens beginnen in de achtste set. Van Gerwen won die eerste leg echter na een misser van Aspinall op dubbel 20. Ook in de leg daarna liet Aspinall een kans op 'tops' lopen en kwam hij met 2-0 achter. Van Gerwen gaf in de vierde leg die hij begon het initiatief weg, omdat hij miste op de dubbel waarmee de leg in de World Grand Prix moet worden begonnen. Aspinall kwam terug tot 2-2 in legs en kreeg de kans om de stand in sets gelijk te trekken, maar hij miste. Van Gerwen maakte het vervolgens wel af met dubbel 6.
Darmproblemen
Van Gerwen zei na afloop bij Viaplay dat hij gedurende de partij last kreeg van darmproblemen. "Ik ga heel eerlijk zijn, halverwege de wedstrijd moest ik naar de wc en als je dan buikkrampen krijgt, moet je toch proberen geconcentreerd te blijven. Dat is niet gemakkelijk. Ik stond letterlijk en figuurlijk met samengeknepen billen."
De Brabander noemde het echt een probleem. "Je kunt er nu om lachen, maar ik zat ermee. Je moet jezelf ertegen proberen te wapenen en er mee omgaan, maar dat ging niet al te goed. Ik denk dat ik onnodig veel legs weggeef. Hij mist een pijl, anders had het 4-4 gestaan en van daaruit kan iedereen winnen. Ik ben blij dat het niet zo ver is gekomen."
De World Grand Prix is een van de grote toernooien van de profbond PDC, met 600.000 Engelse pond (bijna 700.000 euro) in de prijzenpot. Van Gerwen won het toernooi al vijf keer eerder. Dit jaar won de Brabander ook al de Premier League en het World Matchplay.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
19 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geleden