Van Gerwen stopt comeback Aspinall en wint World Grand Prix
LEICESTER (ANP) - Michael van Gerwen heeft voor de zesde keer de World Grand Prix gewonnen. De 33-jarige darter uit Brabant was in de finale met 5-3 in sets te sterk voor Nathan Aspinall uit Engeland.
Van Gerwen, die een dag eerder wereldkampioen Peter Wright had uitgeschakeld, nam meteen afstand van Aspinall door de eerste set met 3-0 in legs te winnen. Ook de tweede set die de Engelse darter was begonnen ging naar 'Mighty Mike', die daarna de zesde titel in de World Grand Prix dicht bij zag komen door ook de derde en vierde set te winnen.
Aspinall gaf zich echter niet gewonnen, ging beter gooien en pakte een set. De Engelsman pakte daarna door en won ook de zesde en zevende set en mocht ook nog eens beginnen in de achtste set. Van Gerwen won die eerste leg echter na een misser van Aspinall op dubbel 20. Ook in de leg daarna liet Aspinall een kans op 'tops' lopen en kwam hij met 2-0 achter. Van Gerwen gaf in de vierde leg die hij begon het initiatief weg, omdat hij miste op de dubbel waarmee de leg in de World Grand Prix moet worden begonnen. Aspinall kwam terug tot 2-2 in legs en kreeg de kans om de stand in sets gelijk te trekken, maar hij miste. Van Gerwen maakte het vervolgens wel af met dubbel 6.
Darmproblemen
Van Gerwen zei na afloop bij Viaplay dat hij gedurende de partij last kreeg van darmproblemen. "Ik ga heel eerlijk zijn, halverwege de wedstrijd moest ik naar de wc en als je dan buikkrampen krijgt, moet je toch proberen geconcentreerd te blijven. Dat is niet gemakkelijk. Ik stond letterlijk en figuurlijk met samengeknepen billen."
De Brabander noemde het echt een probleem. "Je kunt er nu om lachen, maar ik zat ermee. Je moet jezelf ertegen proberen te wapenen en er mee omgaan, maar dat ging niet al te goed. Ik denk dat ik onnodig veel legs weggeef. Hij mist een pijl, anders had het 4-4 gestaan en van daaruit kan iedereen winnen. Ik ben blij dat het niet zo ver is gekomen."
De World Grand Prix is een van de grote toernooien van de profbond PDC, met 600.000 Engelse pond (bijna 700.000 euro) in de prijzenpot. Van Gerwen won het toernooi al vijf keer eerder. Dit jaar won de Brabander ook al de Premier League en het World Matchplay.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
11 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
15 uur geleden