Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gerwen stopt comeback Aspinall en wint World Grand Prix

Van Gerwen stopt comeback Aspinall en wint World Grand Prix

LEICESTER (ANP) - Michael van Gerwen heeft voor de zesde keer de World Grand Prix gewonnen. De 33-jarige darter uit Brabant was in de finale met 5-3 in sets te sterk voor Nathan Aspinall uit Engeland.

Van Gerwen, die een dag eerder wereldkampioen Peter Wright had uitgeschakeld, nam meteen afstand van Aspinall door de eerste set met 3-0 in legs te winnen. Ook de tweede set die de Engelse darter was begonnen ging naar 'Mighty Mike', die daarna de zesde titel in de World Grand Prix dicht bij zag komen door ook de derde en vierde set te winnen.

Aspinall gaf zich echter niet gewonnen, ging beter gooien en pakte een set. De Engelsman pakte daarna door en won ook de zesde en zevende set en mocht ook nog eens beginnen in de achtste set. Van Gerwen won die eerste leg echter na een misser van Aspinall op dubbel 20. Ook in de leg daarna liet Aspinall een kans op 'tops' lopen en kwam hij met 2-0 achter. Van Gerwen gaf in de vierde leg die hij begon het initiatief weg, omdat hij miste op de dubbel waarmee de leg in de World Grand Prix moet worden begonnen. Aspinall kwam terug tot 2-2 in legs en kreeg de kans om de stand in sets gelijk te trekken, maar hij miste. Van Gerwen maakte het vervolgens wel af met dubbel 6.

Darmproblemen

Van Gerwen zei na afloop bij Viaplay dat hij gedurende de partij last kreeg van darmproblemen. "Ik ga heel eerlijk zijn, halverwege de wedstrijd moest ik naar de wc en als je dan buikkrampen krijgt, moet je toch proberen geconcentreerd te blijven. Dat is niet gemakkelijk. Ik stond letterlijk en figuurlijk met samengeknepen billen."

De Brabander noemde het echt een probleem. "Je kunt er nu om lachen, maar ik zat ermee. Je moet jezelf ertegen proberen te wapenen en er mee omgaan, maar dat ging niet al te goed. Ik denk dat ik onnodig veel legs weggeef. Hij mist een pijl, anders had het 4-4 gestaan en van daaruit kan iedereen winnen. Ik ben blij dat het niet zo ver is gekomen."

De World Grand Prix is een van de grote toernooien van de profbond PDC, met 600.000 Engelse pond (bijna 700.000 euro) in de prijzenpot. Van Gerwen won het toernooi al vijf keer eerder. Dit jaar won de Brabander ook al de Premier League en het World Matchplay.

Meer uit Sport

Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

32 minuten geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

3 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

3 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

3 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

3 uur geleden
Schaatsers als vierde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.

4 uur geleden
Van Es en Verbaandert winnen in Monaco met wegrecords 5 kilometer

MONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.

4 uur geleden