Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gerwen pakt tweede eindzege op rij na winst in Glasgow

Van Gerwen pakt tweede eindzege op rij na winst in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor de tweede week op rij de eindzege opgeëist in de Premier League. Na Berlijn was de Nederlander dit keer de beste in het Schotse Glasgow. In de finale versloeg Van Gerwen regerend wereldkampioen Luke Humphries: 6-5.

Humphries kwam met een tiendarter op een 4-2-voorsprong en leek op weg naar de overwinning. Van Gerwen pakte met enig geluk de zevende leg en herpakte zich vervolgens. Bij 5-5 moest de laatste leg de beslissing brengen. Daarin toonde hij met een 140'er en een 180'er zijn klasse. Van Gerwen gooide uiteindelijk 56 uit.

Hij won eerder in de kwartfinales met 6-2 van Peter Wright, ondanks een gemiddelde van 89,65 per drie pijlen. De voor het thuispubliek spelende Schot was niet veel beter en miste bovendien te veel dubbels. Van Gerwen sloot af met een finish van 136.

Bij de laatste vier trof Van Gerwen de Engelsman Rob Cross. Na een flets begin pakte Van Gerwen de vierde leg met een tiendarter. Vervolgens liep hij weg bij Cross en won hij uiteindelijk met 6-4.

De drievoudig wereldkampioen schreef vorig jaar de Premier League voor de zevende keer op zijn naam. De competitie telt dit jaar zestien speelronden. De twaalfde ronde op 18 april is in Rotterdam. De beste vier darters van dit seizoen in de Premier League spelen op 23 mei om de hoofdprijs in Londen.

Meer uit Sport

Darter Van Veen bereikt finale WK na zege op Schot Anderson

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.

6 uur geleden
Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

11 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

14 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

1 dag geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

1 dag geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden