Van Gerwen pakt tweede eindzege op rij na winst in Glasgow
GLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor de tweede week op rij de eindzege opgeëist in de Premier League. Na Berlijn was de Nederlander dit keer de beste in het Schotse Glasgow. In de finale versloeg Van Gerwen regerend wereldkampioen Luke Humphries: 6-5.
Humphries kwam met een tiendarter op een 4-2-voorsprong en leek op weg naar de overwinning. Van Gerwen pakte met enig geluk de zevende leg en herpakte zich vervolgens. Bij 5-5 moest de laatste leg de beslissing brengen. Daarin toonde hij met een 140'er en een 180'er zijn klasse. Van Gerwen gooide uiteindelijk 56 uit.
Hij won eerder in de kwartfinales met 6-2 van Peter Wright, ondanks een gemiddelde van 89,65 per drie pijlen. De voor het thuispubliek spelende Schot was niet veel beter en miste bovendien te veel dubbels. Van Gerwen sloot af met een finish van 136.
Bij de laatste vier trof Van Gerwen de Engelsman Rob Cross. Na een flets begin pakte Van Gerwen de vierde leg met een tiendarter. Vervolgens liep hij weg bij Cross en won hij uiteindelijk met 6-4.
De drievoudig wereldkampioen schreef vorig jaar de Premier League voor de zevende keer op zijn naam. De competitie telt dit jaar zestien speelronden. De twaalfde ronde op 18 april is in Rotterdam. De beste vier darters van dit seizoen in de Premier League spelen op 23 mei om de hoofdprijs in Londen.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden