Van Gerwen pakt tweede eindzege op rij na winst in Glasgow
GLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor de tweede week op rij de eindzege opgeëist in de Premier League. Na Berlijn was de Nederlander dit keer de beste in het Schotse Glasgow. In de finale versloeg Van Gerwen regerend wereldkampioen Luke Humphries: 6-5.
Humphries kwam met een tiendarter op een 4-2-voorsprong en leek op weg naar de overwinning. Van Gerwen pakte met enig geluk de zevende leg en herpakte zich vervolgens. Bij 5-5 moest de laatste leg de beslissing brengen. Daarin toonde hij met een 140'er en een 180'er zijn klasse. Van Gerwen gooide uiteindelijk 56 uit.
Hij won eerder in de kwartfinales met 6-2 van Peter Wright, ondanks een gemiddelde van 89,65 per drie pijlen. De voor het thuispubliek spelende Schot was niet veel beter en miste bovendien te veel dubbels. Van Gerwen sloot af met een finish van 136.
Bij de laatste vier trof Van Gerwen de Engelsman Rob Cross. Na een flets begin pakte Van Gerwen de vierde leg met een tiendarter. Vervolgens liep hij weg bij Cross en won hij uiteindelijk met 6-4.
De drievoudig wereldkampioen schreef vorig jaar de Premier League voor de zevende keer op zijn naam. De competitie telt dit jaar zestien speelronden. De twaalfde ronde op 18 april is in Rotterdam. De beste vier darters van dit seizoen in de Premier League spelen op 23 mei om de hoofdprijs in Londen.
Meer uit Sport
HOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
18 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
20 uur geleden