Van Gerwen nog steeds in voor voorzitterschap KNWU
SINT-OEDENRODE (ANP) - Oud-wielrenner en voormalig ploegleider Gerry van Gerwen ziet een nieuwe kans om voorzitter te worden van wielerbond KNWU. De Brabander was afgelopen jaar door wielervakbond VVBW naar voren geschoven om oud-voorzitter Marcel Wintels op te volgen, als tegenkandidaat van Marc van den Tweel. Dat leidde tot onrust binnen het hoofdbestuur en op het bondsbureau, waarop Van Gerwen (68) zich op de dag van de uitgestelde verkiezing terugtrok. Nu Van den Tweel al na enkele maanden vertrekt naar NOC*NSF moet de bond opnieuw op zoek naar een nieuwe voorzitter.
"Ik kap het zeker niet af", zegt Van Gerwen, die zich gesteund voelt door een groot deel van de stemgerechtigde congresleden. "Ik heb me destijds kandidaat gesteld omdat ik de wielersport wil steunen. Maar ik stel me pas beschikbaar als ik voel dat er acceptatie is vanuit het hoofdbestuur en van de mensen die op het bureau werken. Ik kreeg eerder niet de indruk dat ze op me zaten te wachten."
De KNWU meldde donderdag zich te beraden over de zoektocht naar een vervanger voor Van den Tweel, die Gerard Dielessen opvolgt als algemeen directeur van NOC*NSF.
Ploegleider en profploeg
Van Gerwen is meer dan Van den Tweel een bekend gezicht in wielerkringen. De oud-renner was ooit onder meer ploegleider van profploeg Milram en bekleedde als ondernemer en bestuurder tal van functies in de wielersport. "Er zijn volgens mij nu statutair twee mogelijkheden. Er komt een nieuwe verkiezing of het hoofdbestuur stelt een kandidaat voor. Dat er weerstand tegen me was, kan twee redenen hebben: of ze zien me niet zitten of er waren frustraties vanwege de procedure."
De KNWU had met goedkeuring van het congres een sollicitatiecommissie naar de ideale kandidaat laten zoeken. Daar kwam Van den Tweel uit, waarmee de verkiezing een hamerstuk leek te worden. Tot de VVBW, uit onvrede over de gevolgde procedure, een tegenkandidaat presenteerde. Bij een eerste stemming in november haperde de techniek bij een onlinestemming. Op 5 januari haakte Van Gerwen, kort voordat gestemd zou worden, af omdat hij het gevoel had dat de verkiezingsstrijd tot verdeeldheid leidde binnen de KNWU.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
59 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
6 uur geleden