Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gerwen nog steeds in voor voorzitterschap KNWU

Van Gerwen nog steeds in voor voorzitterschap KNWU

SINT-OEDENRODE (ANP) - Oud-wielrenner en voormalig ploegleider Gerry van Gerwen ziet een nieuwe kans om voorzitter te worden van wielerbond KNWU. De Brabander was afgelopen jaar door wielervakbond VVBW naar voren geschoven om oud-voorzitter Marcel Wintels op te volgen, als tegenkandidaat van Marc van den Tweel. Dat leidde tot onrust binnen het hoofdbestuur en op het bondsbureau, waarop Van Gerwen (68) zich op de dag van de uitgestelde verkiezing terugtrok. Nu Van den Tweel al na enkele maanden vertrekt naar NOC*NSF moet de bond opnieuw op zoek naar een nieuwe voorzitter.

"Ik kap het zeker niet af", zegt Van Gerwen, die zich gesteund voelt door een groot deel van de stemgerechtigde congresleden. "Ik heb me destijds kandidaat gesteld omdat ik de wielersport wil steunen. Maar ik stel me pas beschikbaar als ik voel dat er acceptatie is vanuit het hoofdbestuur en van de mensen die op het bureau werken. Ik kreeg eerder niet de indruk dat ze op me zaten te wachten."

De KNWU meldde donderdag zich te beraden over de zoektocht naar een vervanger voor Van den Tweel, die Gerard Dielessen opvolgt als algemeen directeur van NOC*NSF.

Ploegleider en profploeg

Van Gerwen is meer dan Van den Tweel een bekend gezicht in wielerkringen. De oud-renner was ooit onder meer ploegleider van profploeg Milram en bekleedde als ondernemer en bestuurder tal van functies in de wielersport. "Er zijn volgens mij nu statutair twee mogelijkheden. Er komt een nieuwe verkiezing of het hoofdbestuur stelt een kandidaat voor. Dat er weerstand tegen me was, kan twee redenen hebben: of ze zien me niet zitten of er waren frustraties vanwege de procedure."

De KNWU had met goedkeuring van het congres een sollicitatiecommissie naar de ideale kandidaat laten zoeken. Daar kwam Van den Tweel uit, waarmee de verkiezing een hamerstuk leek te worden. Tot de VVBW, uit onvrede over de gevolgde procedure, een tegenkandidaat presenteerde. Bij een eerste stemming in november haperde de techniek bij een onlinestemming. Op 5 januari haakte Van Gerwen, kort voordat gestemd zou worden, af omdat hij het gevoel had dat de verkiezingsstrijd tot verdeeldheid leidde binnen de KNWU.

Meer uit Sport

Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

4 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

6 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

6 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

6 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

9 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

10 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

10 uur geleden