Van Gerwen met veel machtsvertoon naar WK-finale
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft zich met veel machtsvertoon geplaatst voor de finale van het WK in Londen. De 33-jarige Nederlander was in halve eindstrijd veel te sterk voor Dimitri Van den Bergh uit België (6-0). Hij stond zondag in de kwartfinale al geen set af tegen Chris Dobey: 5-0.
Van Gerwen veroverde de wereldtitel in 2014, 2017 en 2019. Vorig jaar moest 'Mighty Mike' zich met corona terugtrekken in Alexandra Palace. De Brabander stuit dinsdagavond in de finale op Michael Smith. De 32-jarige Engelsman met de bijnaam 'Bully Boy' rekende in de halve eindstrijd af met de Duitser Gabriel Clemens (6-2).
Van Gerwen en Smith troffen elkaar in 2019 ook in de WK-finale. De Nederlander versloeg zijn Engelse opponent toen met 7-3. Smith stond vorig jaar ook in de eindstrijd van het WK. Hij was toen niet opgewassen tegen Peter Wright. De 32-jarige Engelsman gooide tegen Clemens maar liefst negentien keer de maximale score van 180.
Van Gerwen besloot zijn halve eindstrijd met een gemiddelde van ruim 108 punten. Hij gooide negen keer de maximale score van 180 en finishte eenmaal met een indrukwekkende score van 170. De drievoudig wereldkampioen gunde zijn Belgische tegenstander slechts een paar kansen. Maar Van den Bergh bleek niet in staat om die te benutten. Van Gerwen creëerde acht kansen om een leg met 'dubbel zestien' uit te gooien. Hij verzilverde er zeven. "Ik mag niet klagen", glunderde Van Gerwen na de finale voor de camera van Viaplay. "Ik stond fantastisch te spelen. Ik stond er ook op de momenten dat het er echt omging. Ik heb hem de hele wedstrijd heel veel pijn gedaan."
Van Gerwen kijkt met een goed gevoel vooruit naar de finale tegen Smith. "Ik sta gewoon lekker te spelen. Ik ben hier nog niet klaar. Ik heb er heel veel zin in."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
2 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
6 uur geleden