Van Gerwen met imponerend gemiddelde langs Van Duijvenbode
MINEHEAD (ANP) - Michael van Gerwen heeft zich verzekerd van de halve finales van de Player Championship Finals door opnieuw een landgenoot te verslaan. 'Mighty Mike' was met 10-5 te sterk voor Dirk van Duijvenbode. Het toernooi in Coventry geldt als laatste grote wedstrijd in aanloop naar het WK darts, volgende maand in Londen. In de halve finale treft Van Gerwen de Welshman Gerwyn Price, die met 10-9 de Brit Joe Cullen versloeg.
Van Duijvenbode opende sterk en nam een 3-1 voorsprong op de mondiale nummer 1. Van Gerwen kwam daarna in een goed ritme en pakte vijf legs op rij. Bij een stand van 9-5 finishte Van Gerwen op 148, en sloot hij af met een gemiddelde van 110. 'Mighty Mike' was zaterdag ook al te sterk in een Nederlands onderonsje. In de achtste finales was hij met 10-7 de baas over Jeffrey de Zwaan.
Van Gerwen schreef dit toernooi al vijf keer op zijn naam. Vorig jaar won hij in de finale van Gerwyn Price met 11-9. Ook in 2013, 2015, 2016 en 2017 was hij de beste.
Ook de halve finales en finale worden zondagavond gespeeld.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Wielrenner Steven Kruijswijk (39) begint zaterdag aan zijn laatste Ronde van Spanje. Dat blijkt na de bekendmaking van de definitieve formatie van Visma-Lease a Bike voor de Vuelta. Verder verschijnen ook Wout van Aert, Matthew Brennan, Christophe Laporte, oud-winnaar Sepp Kuss, Ben Tulett, Bruno Armirail en Jørgen Nordhagen voor de Nederlandse ploeg aan de start.
1 uur geledenPITTSBURGH (ANP) - Honkbalinternational Kenley Jansen (38) heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor de 492e keer in de Major League Baseball (MLB) een save op zijn naam gekregen. Het was zijn zestiende save dit seizoen.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De tenniszussen Venus (46) en Serena Williams (44) hebben ondanks een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi van Cincinnati genoten van hun terugkeer op de baan.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
1 dag geleden