Van Gerwen met imponerend gemiddelde langs Van Duijvenbode
MINEHEAD (ANP) - Michael van Gerwen heeft zich verzekerd van de halve finales van de Player Championship Finals door opnieuw een landgenoot te verslaan. 'Mighty Mike' was met 10-5 te sterk voor Dirk van Duijvenbode. Het toernooi in Coventry geldt als laatste grote wedstrijd in aanloop naar het WK darts, volgende maand in Londen. In de halve finale treft Van Gerwen de Welshman Gerwyn Price, die met 10-9 de Brit Joe Cullen versloeg.
Van Duijvenbode opende sterk en nam een 3-1 voorsprong op de mondiale nummer 1. Van Gerwen kwam daarna in een goed ritme en pakte vijf legs op rij. Bij een stand van 9-5 finishte Van Gerwen op 148, en sloot hij af met een gemiddelde van 110. 'Mighty Mike' was zaterdag ook al te sterk in een Nederlands onderonsje. In de achtste finales was hij met 10-7 de baas over Jeffrey de Zwaan.
Van Gerwen schreef dit toernooi al vijf keer op zijn naam. Vorig jaar won hij in de finale van Gerwyn Price met 11-9. Ook in 2013, 2015, 2016 en 2017 was hij de beste.
Ook de halve finales en finale worden zondagavond gespeeld.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
20 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
23 minuten geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
1 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
16 uur geleden