Van Gerwen loopt wereldtitel mis na ruime nederlaag tegen Littler
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd voor de vierde keer de wereldtitel te winnen. De 35-jarige Nederlander leed in de finale in Alexandra Palace in Londen een kansloze nederlaag tegen de 17-jarige Engelsman Luke Littler. Het werd 7-3. Na veertig minuten leidde Littler, die vorig jaar voor het eerst in de finale stond en toen verloor van zijn landgenoot Luke Humphries, al met 4-0.
Voor Van Gerwen was het zijn zevende WK-finale. De Brabander won in 2014, 2017 en 2019 en verloor in 2013, 2020 en 2023. Dat hij dit keer opnieuw de finale bereikte, werd niet direct verwacht. Van Gerwen, die als derde was geplaatst, won vorig jaar geen enkel groot toernooi en aanhoudende gebitsproblemen verstoorden ook zijn spel. Na zijn spectaculaire zege op de Engelsman Callan Rydz (5-3) in de kwartfinale volgde een indrukwekkend optreden in de halve finale tegen Dobey (6-1).
Littler won in 2024 de Premier League, de World Series of Darts Finals en de Grand Slam of Darts en kwam wel met vertrouwen naar het WK. Ook het grote dartstalent deed in de halve finale vertrouwen op voor de eindstrijd, want hij klopte Stephen Bunting eveneens met 6-1.
Eerste leg
Van Gerwen mocht beginnen, maar leverde zijn eerste leg direct in. Daarmee was de toon voor de finale gezet. Littler, als nummer 4 ingeschaald op het WK, won de eerste set met 3-1 en stond in de tweede set geen enkele leg af. Van Gerwen had moeite met de dubbels en liet in de derde set meerdere kansen onbenut. Littler profiteerde optimaal en liep razendsnel weg naar 3-0 en 4-0.
In de vijfde set deed Van Gerwen eindelijk wat vertrouwen op door, bij een stand van 2-2, de set met een finish van 132 naar zich toe te trekken (4-1). Littler was daarvan niet van slag en bleef een hoog niveau halen. Van Gerwen gooide ook een steeds hoger gemiddelde en wist nog twee sets te winnen die hij zelf begon. Bij 6-3 maakte Littler het overtuigend af door geen enkele leg af te staan: 7-3.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
7 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
8 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
10 uur geleden