Van Gerwen loopt wereldtitel mis na ruime nederlaag tegen Littler
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd voor de vierde keer de wereldtitel te winnen. De 35-jarige Nederlander leed in de finale in Alexandra Palace in Londen een kansloze nederlaag tegen de 17-jarige Engelsman Luke Littler. Het werd 7-3. Na veertig minuten leidde Littler, die vorig jaar voor het eerst in de finale stond en toen verloor van zijn landgenoot Luke Humphries, al met 4-0.
Voor Van Gerwen was het zijn zevende WK-finale. De Brabander won in 2014, 2017 en 2019 en verloor in 2013, 2020 en 2023. Dat hij dit keer opnieuw de finale bereikte, werd niet direct verwacht. Van Gerwen, die als derde was geplaatst, won vorig jaar geen enkel groot toernooi en aanhoudende gebitsproblemen verstoorden ook zijn spel. Na zijn spectaculaire zege op de Engelsman Callan Rydz (5-3) in de kwartfinale volgde een indrukwekkend optreden in de halve finale tegen Dobey (6-1).
Littler won in 2024 de Premier League, de World Series of Darts Finals en de Grand Slam of Darts en kwam wel met vertrouwen naar het WK. Ook het grote dartstalent deed in de halve finale vertrouwen op voor de eindstrijd, want hij klopte Stephen Bunting eveneens met 6-1.
Eerste leg
Van Gerwen mocht beginnen, maar leverde zijn eerste leg direct in. Daarmee was de toon voor de finale gezet. Littler, als nummer 4 ingeschaald op het WK, won de eerste set met 3-1 en stond in de tweede set geen enkele leg af. Van Gerwen had moeite met de dubbels en liet in de derde set meerdere kansen onbenut. Littler profiteerde optimaal en liep razendsnel weg naar 3-0 en 4-0.
In de vijfde set deed Van Gerwen eindelijk wat vertrouwen op door, bij een stand van 2-2, de set met een finish van 132 naar zich toe te trekken (4-1). Littler was daarvan niet van slag en bleef een hoog niveau halen. Van Gerwen gooide ook een steeds hoger gemiddelde en wist nog twee sets te winnen die hij zelf begon. Bij 6-3 maakte Littler het overtuigend af door geen enkele leg af te staan: 7-3.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
21 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
22 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
23 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
23 uur geleden