Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gerwen loopt wereldtitel mis na ruime nederlaag tegen Littler

Van Gerwen loopt wereldtitel mis na ruime nederlaag tegen Littler

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd voor de vierde keer de wereldtitel te winnen. De 35-jarige Nederlander leed in de finale in Alexandra Palace in Londen een kansloze nederlaag tegen de 17-jarige Engelsman Luke Littler. Het werd 7-3. Na veertig minuten leidde Littler, die vorig jaar voor het eerst in de finale stond en toen verloor van zijn landgenoot Luke Humphries, al met 4-0.

Voor Van Gerwen was het zijn zevende WK-finale. De Brabander won in 2014, 2017 en 2019 en verloor in 2013, 2020 en 2023. Dat hij dit keer opnieuw de finale bereikte, werd niet direct verwacht. Van Gerwen, die als derde was geplaatst, won vorig jaar geen enkel groot toernooi en aanhoudende gebitsproblemen verstoorden ook zijn spel. Na zijn spectaculaire zege op de Engelsman Callan Rydz (5-3) in de kwartfinale volgde een indrukwekkend optreden in de halve finale tegen Dobey (6-1).

Littler won in 2024 de Premier League, de World Series of Darts Finals en de Grand Slam of Darts en kwam wel met vertrouwen naar het WK. Ook het grote dartstalent deed in de halve finale vertrouwen op voor de eindstrijd, want hij klopte Stephen Bunting eveneens met 6-1.

Eerste leg

Van Gerwen mocht beginnen, maar leverde zijn eerste leg direct in. Daarmee was de toon voor de finale gezet. Littler, als nummer 4 ingeschaald op het WK, won de eerste set met 3-1 en stond in de tweede set geen enkele leg af. Van Gerwen had moeite met de dubbels en liet in de derde set meerdere kansen onbenut. Littler profiteerde optimaal en liep razendsnel weg naar 3-0 en 4-0.

In de vijfde set deed Van Gerwen eindelijk wat vertrouwen op door, bij een stand van 2-2, de set met een finish van 132 naar zich toe te trekken (4-1). Littler was daarvan niet van slag en bleef een hoog niveau halen. Van Gerwen gooide ook een steeds hoger gemiddelde en wist nog twee sets te winnen die hij zelf begon. Bij 6-3 maakte Littler het overtuigend af door geen enkele leg af te staan: 7-3.

Meer uit Sport

Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

51 minuten geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

3 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

7 uur geleden
Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

17 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

21 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

21 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

22 uur geleden