Van Gerwen laat in Premier League drie matchdarts onbenut
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is op de voorlaatste speeldag van de Premier League al in de kwartfinales uitgeschakeld. De Nederlander liet in The O2 in Londen tegen de Engelsman Michael Smith drie matchdarts onbenut en verloor met 6-5.
Van Gerwen begon slecht aan de partij en kwam al snel met 3-0 achter. Smith leek op weg naar een eenvoudige zege, zeker toen Van Gerwen een kans liet liggen om terug te komen tot 4-3. Bij 5-2 wist Smith geen hoge scores meer te noteren. De 33-jarige Van Gerwen kwam terug tot 5-5 en in de beslissende leg kreeg hij drie kansen om de wedstrijd te beslissen. De Brabander liet ze allemaal liggen en Smith sloeg wel toe.
Van Gerwen kon zich de nederlaag permitteren. De darter was al zeker van een plek in de finaleronde van de Premier League. Daar mogen de nummers 1 tot en met 4 van de eindstand aan meedoen. Van Gerwen staat tweede in de stand, achter Jonny Clayton uit Wales.
Volgende week donderdag is in Newcastle de laatste speelronde, waarna de beste vier darters maandag 13 juni in Berlijn om de titel gaan spelen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
8 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
10 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
10 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
12 uur geleden