Van Gerwen laat acht matchdarts onbenut op Grand Slam of Darts
COVENTRY (ANP) - Het is Michael van Gerwen op de Grand Slam of Darts ondanks acht matchdarts niet gelukt zich te plaatsen voor de halve finales. Van Gerwen werd in Coventry in een zenuwslopende partij met 16-15 verslagen door de Australiër Simon Whitlock, die maar liefst 20 keer 180 gooide.
Van Gerwen stond in de hele partij geen enkele keer op achterstand. Hij stond met 12-9 en 15-13 voor. Er moesten 16 legs gewonnen worden.
"Ik ben doodziek. Dit mag gewoon niet misgaan. Ik was gewoon steady", aldus Van Gerwen voor de camera van RTL7. "Als je zoveel wedstrijdpijlen mist, moet je gewoon je spullen pakken en weggaan. Ik baal als een stekker, want ik was hier gewoon de baas op het podium. Dit neem ik mezelf echt kwalijk."
José Oliveira de Sousa uit Portugal, de Engelsman James Wade en de Belg Dimitri Van den Bergh plaatsten zich eerder voor de halve eindstrijd.
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
32 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.
33 minuten geledenSAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
2 uur geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
5 uur geleden