
Van Gerwen klopt Wright op eerste avond Summer Series
MILTON KEYNES (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft bij het eerste toernooi uit de PDC Summer Series meteen toegeslagen. In de finale versloeg hij de markante Schot Peter Wright. Van Gerwen leek op weg naar een nederlaag maar knokte zich terug na een 7-5-achterstand. Het werd 8-7 voor de Brabander in de eindstrijd van het eerste toernooi sinds de coronacrisis waar darters weer oog in oog stonden met elkaar.
De PDC Summer Series bestaan uit vijf eendaagse Players Championship-toernooien tot en met zondag. Elke avond nemen er 128 darters deel en is er telkens 75.000 pond, ruim 83.000 euro te verdelen. Alle darters zijn vooraf getest op het coronavirus. Publiek wordt in de Marshall Arena van Milton Keynes niet toegelaten.
Voor Van Gerwen was het zijn eerste optreden sinds maart. Hij sloeg de Home Tour, waarin darters het vanuit huis tegen elkaar opnamen, over. Van Gerwen versloeg in de kwartfinales de enige overgebleven Nederlander Danny Noppert met 6-0. In de halve finales was de Brabander te sterk voor de Duitser Gabriel Clemens: 7-3. Wright had in zijn halve finale gewonnen van de Pool Krzysztof Ratajski.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters Arianne Hartono en Anouk Koevermans beginnen dinsdag aan het kwalificatietoernooi voor Wimbledon. Hartono treft Tamara Zidansek uit Slovenië, terwijl Koevermans tegenover Jessika Ponchet uit Frankrijk staat.
1 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - De Nederlandse topdammer Jan Groenendijk heeft maandag zijn wereldtitel geprolongeerd. De 26-jarige Nederlander was in de Kameroense hoofdstad Yaoundé na elf ronden de beste en verdedigde zo zijn vorig jaar behaalde wereldtitel.
3 uur geledenSANTA PONSA (ANP) - De Belg Kristof Vliegen wordt opnieuw de coach van tennisser Tallon Griekspoor. De twee namen eind oktober afscheid van elkaar, nadat ze gedurende twee periodes tien jaar hadden samengewerkt.
4 uur geledenULAANBAATAR (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn voortvarend begonnen aan het WK in Ulaanbaatar, de hoofdstad van Mongolië. De olympisch kampioen won zijn eerste twee groepswedstrijden. De ploeg van bondscoach Aron Roijé won eerst van Groot-Brittannië met 20-19 en daarna van Litouwen met 21-19. Oranje speelt dinsdag groepswedstrijden tegen Zwitserland en Spanje.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De nieuwe voorzitter Kirsty Coventry heeft de leiding van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) formeel overgenomen van Thomas Bach. De 41-jarige voormalige topzwemster uit Zimbabwe kreeg tijdens een ceremonie de sleutel van het hoofdkantoor in Lausanne overhandigd door de 71-jarige Duitser.
7 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een spetterend seizoen bekroond met de titel in de NBA. Topschutter Shai Gilgeous-Alexander leidde de ploeg in eigen huis naar de zege in het zevende en beslissende duel in de finale tegen Indiana Pacers: 103-91.
13 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP/RTR) - Oklahoma City Thunder heeft Indiana Pacers verslagen in het zevende en laatste duel in de NBA-finale in het Amerikaanse Oklahoma City. Het werd 103-91.
15 uur geleden