Van Gerwen klopt Littler en wint Dutch Darts Masters
DEN BOSCH (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor de zesde keer de Dutch Darts Masters op zijn naam geschreven. De 34-jarige Brabander deed dat door dartssensatie Luke Littler uit Engeland in de finale te verslaan met 8-6 in legs.
In de finale in de Maaspoort in Den Bosch ging het tot 6-6 gelijk op tussen 'Mighty Mike' en de ondertussen 17-jarige Littler. Van Gerwen won daarna zijn leg en sloeg toe in de leg die Littler was begonnen door 85 uit te gooien.
Voor Van Gerwen is het de zesde keer dat hij de Dutch Darts Masters wint. Hij deed dat eerder vijf keer op rij van 2014 tot en met 2018. Het is ook de eerste seizoenszege voor van Gerwen. Een week eerder verloor hij de finale op de Bahrain Darts Masters van Littler.
Van Barneveld
Op weg naar de finale versloeg Van Gerwen landgenoten Raymond van Barneveld (6-5) en Gian van Veen (7-4). Littler nam sportieve revanche op Luke Humphries die hem had verslagen in de WK-finale. Daarna versloeg Littler Gerwyn Price.
"Ik denk dat ik een goede wedstrijd heb gespeeld en elke keer dat ik toe moest slaan, deed ik het", zei Van Gerwen bij Viaplay. "Ik deed vandaag alles goed wat ik vorige week niet deed. Elke keer dat ik hem onder druk moest zetten, lukte dat. En als je de goede finishes op de juiste momenten gooit, dan kun je hem pijn doen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
32 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
10 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
19 uur geleden