
Van Gerwen en Van der Voort uitgeschakeld op Players Championship
MINEHEAD (ANP) - Darters Michael van Gerwen en Vincent van der Voort zijn uitgeschakeld op de Players Championship Finals. Zesvoudig kampioen Van Gerwen verloor in Minehead in de kwartfinale van de Schot Peter Wright: 10-6. Van der Voort ging daarna kansloos onderuit tegen Jonny Clayton uit Wales: 10-3.
Van Gerwen, de mondiale nummer 3, won de eerste leg tegen de nummer 2 van de wereld. De Schot won op 1-1 de leg die Van Gerwen was begonnen, maar de Brabander trok de stand weer gelijk tot 3-3 en later ook tot 5-5. Wright liep daarna opnieuw uit tot 7-5 en 9-6. Op 76 gooide hij met dubbel 18 de partij uit.
Van der Voort nam een voorsprong van 3-1 tegen Clayton. Daarna liep de darter uit Wales weg met de winst van negen legs op rij. Op 9-3 benutte hij zijn pijlen op de zege met dubbel 8.
Van Gerwen mikte in Minehead op zijn eerste titel op een major sinds vorig jaar november. Precies een jaar geleden was hij nog de beste op de Players Championship Finals. Sindsdien heeft hij geen majortitel meer gewonnen. Het toernooi geldt als laatste voorbereiding op het WK darts, dat op 15 december in Londen van start gaat.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
11 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
13 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
14 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
22 uur geleden