Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gerwen dendert door naar kwartfinales WK darts

Van Gerwen dendert door naar kwartfinales WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft overtuigend de kwartfinales van het WK darts in Londen bereikt. De 30-jarige titelverdediger liet zijn tegenstander Stephen Bunting uit Engeland kansloos en won met 4-0 in sets.

'Mighty Mike' kwam tot een gemiddelde van 104,09 met drie pijlen en dat was veel hoger dan de 84,71 van Bunting. Van Gerwen won de legs waaraan hij begon en pakte op de belangrijke momenten de legs van Bunting. Op 1-1 in de vierde set gooide de Brabander 130 uit. Met een finish van 54 in de vierde leg, besliste hij de wedstrijd.

"Ik zag al snel dat Bunting niet in goeden doen was en als hij niet 100 procent is, krijg je geen wedstrijd", zei Van Gerwen bij RTL7 na zijn snelle overwinning in Alexandra Palace.

Kampioenen

De drievoudig wereldkampioen bij de dartsbond PDC (2014, 2017 en 2019) treft in de kwartfinales de winnaar van de partij tussen Darius Labanauskas uit Litouwen en de Engelsman Steve Beaton. De 55-jarige Beaton was in 1996 wereldkampioen bij dartsbond BDO.

Van Gerwen zei er al naar uit te kijken. "Dan spelen we ook weer meer sets en het liefst speel ik alleen maar lange wedstrijden. Dan komt de beste speler bovendrijven. Maar ik sta pas in de kwartfinales."

Meer uit Sport

De Boo verbaast zichzelf met mooiste schaatsweekend uit carrière

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.

25 minuten geleden
Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

1 uur geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

2 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

3 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

3 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

4 uur geleden
Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

12 uur geleden