Van Gerwen buigt voor Smith op Grand Slam of Darts
WOLVERHAMPTON (ANP) - Michael van Gerwen is bij de Grand Slam of Darts in Wolverhampton gestrand in de kwartfinales. De Brabander moest zijn meerdere erkennen in Michael Smith. De Brit zegevierde met 16-13.
Van Gerwen begon stroef aan het duel en stond de eerste vijf legs aan Smith af. Daarna kwam de drievoudige wereldkampioen wat beter in de wedstrijd, maar na 5-6 en 6-7 liep de Brit opnieuw weg (6-9 en 7-12). Van Gerwen knokte zich na 10-15 nog wel terug tot 13-15, maar daarna stelde Smith de overwinning alsnog veilig.
Smith eindigde op een gemiddelde van 98,7 punten. Hij gooide liefst veertien keer de hoogste score (180). Van Gerwen kwam uit op een gemiddelde van 97,44, met vijf keer een score van 180.
De Engelsman James Wade en de Welshman Gerwyn Price plaatsten zich vrijdag al voor de halve finales. Daarin spelen ze zondag tegen elkaar. Smith neemt het op tegen de Schot Peter Wright, die met 16-13 een einde maakte aan de indrukwekkende opmars van de Engelse Fallon Sherrock. Ze haalde als eerste vrouw de laatste acht bij een groot PDC-toernooi.
Van Gerwen won de Grand Slam of Darts drie keer: in 2015, 2016 en 2017. De hoofdprijs is dit jaar 125.000 Engelse pond (148.000 euro).
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
1 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
1 dag geleden