Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gennip wil wonen en werk arbeidsmigranten loskoppelen

Van Gennip wil wonen en werk arbeidsmigranten loskoppelen

DEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten die hun baan verliezen, zouden daardoor niet ook gelijk hun woning moeten kwijtraken. Minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) roept werkgevers daarom op niet te wachten op een wet die uitzendbureaus verplicht arbeidsmigranten onder goede werk- en woonomstandigheden te laten werken. De minister hoopt dat daarmee een einde komt aan de "ontzettend schrijnende" omstandigheden van arbeidsmigranten.

"Werkgevers kunnen nu al heel veel stappen zetten voordat de wet er is. Zij hoeven niet op de Arbeidsinspectie te wachten", zei Van Gennip voorafgaand aan de ministerraad.

Het wetsvoorstel verplichte certificering moet nog door Tweede en Eerste Kamer worden behandeld. In 2024 moeten alle uitzendbureaus een certificaat aanvragen. Daarmee hoopt het kabinet een einde te maken aan malafide uitzendbureaus. De Arbeidsinspectie gaat handhaven op de certificeringsplicht.

Omgang

Met de certificering wil het kabinet ook bereiken dat baan en huisvesting van elkaar worden losgekoppeld. "Als arbeidsmigranten hun baan verliezen, zijn ze vaak ook hun woning kwijt en gaan ze rondzwerven op straat. We moeten echt beter omgaan met arbeidsmigranten", zegt Van Gennip.

Er worden al stappen in de goede richting gezet, vindt de minister, maar er moet in haar ogen meer gebeuren. Als het werk in Nederland er voor arbeidsmigranten op zit, moeten ze terug gaan naar hun land van herkomst.

Discussie

Wezenlijker is dat de "discussie wordt gevoerd over wat voor economie we willen zijn en wat voor soort banen daarbij horen", zegt Van Gennip. Distributiecentra bijvoorbeeld hebben veel arbeidsmigranten in dienst omdat Nederlanders daar niet willen werken. Wat haar betreft moet ook de vraag worden gesteld of je in Nederland wel distributiecentra voor heel Noord-Europa wilt hebben.

Ook wil ze de discussie aanjagen of het niet beter is om te investeren in automatiseren en robotiseren, dan telkens arbeidskrachten naar Nederland te halen om het werk te doen.

Meer uit Binnenland

Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

6 uur geleden
Spoorbeveiliging veroudert sneller dan gedacht, miljarden nodig

DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.

7 uur geleden
OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

7 uur geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

8 uur geleden
Verdachte van doden ex-vriendin Leiderdorp filmde geweld

DEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.

8 uur geleden
Vier verdachten in zaak rond dood broer S10 op vrije voeten

ALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.

9 uur geleden
Mensenrechtenorganisaties eisen vervolging Booking.com

DEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.

9 uur geleden