Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gennip vindt zwangerschapsdiscriminatie bij WNL onbegrijpelijk

Van Gennip vindt zwangerschapsdiscriminatie bij WNL onbegrijpelijk

DEN HAAG (ANP) - Het is "onbegrijpelijk" dat de strijd tegen zwangerschapsdiscriminatie nog steeds nodig is in Nederland, zegt demissionair minister Karien van Gennip (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) naar aanleiding van berichtgeving over omroep WNL. In een veelbesproken artikel in het AD beschuldigden bekende presentatoren en andere (oud-)medewerkers hoofdredacteur Bert Huisjes deze week van manipulatief gedrag en zwangerschapsdiscriminatie.

Medewerkers die in verwachting waren, ondervonden daar volgens de krant vaak negatieve gevolgen van. De contracten van de vrouwen zouden bijvoorbeeld niet worden verlengd, of ze moesten een half jaar uit dienst.

"Iemand moet kinderen krijgen in Nederland, dat zijn de vrouwen. Daar moeten we dus gewoon ruimte voor hebben", zegt Van Gennip. Ze wijst erop dat zwangerschapsdiscriminatie verboden is in Nederland. De bewindsvrouw zegt op verschillende manieren bezig te zijn met het onderwerp. Zo loopt momenteel een voorlichtingscampagne hierover, voert ze gesprekken met werkgevers en heeft ze een wet in de maak tegen arbeidsdiscriminatie.

Meer uit Politiek

Wiersma verwacht 'positieve grondhouding' Brussel over mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma verwacht een "positieve grondhouding" van de Europese Commissie als het gaat om een nieuwe uitzondering die Nederlandse boeren ruimte geeft meer mest uit te rijden. Dat zei de demissionaire BBB-minister vrijdag voor het begin van de ministerraad. Ze legt een verband tussen de mestregels en een internationaal handelsverdrag.

5 uur geleden
Minister: hoge verkeersboetes nodig voor politie en brandweer

DEN HAAG (ANP) - Hoge verkeersboetes blijven nodig om "de politie, de brandweer en andere veiligheidsvraagstukken" te betalen. Dat zei demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. "Het zijn hoge boetes, dat erken ik. Dat heeft enerzijds te maken met het naleven van de verkeersregels, en anderzijds met een financieringsvraagstuk dat we hieruit betalen."

5 uur geleden
Jetten vindt gesprekken met CDA tot nu toe 'hoopgevend'

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten vindt de gesprekken die hij de afgelopen week voerde met zijn CDA-collega Henri Bontenbal "hoopgevend". Dat heeft hij gezegd voor aanvang van een nieuwe ronde gesprekken onder begeleiding van informateur Sybrand Buma. De twee partijen proberen samen overeenstemming te vinden over een aantal belangrijke onderwerpen.

7 uur geleden
Bestuursvoorzitter Radboud vond bemoeienis minister 'te ver gaan'

HILVERSUM (ANP) - Alexandra van Huffelen, bestuursvoorzitter van de Radboud Universiteit, vindt dat demissionair onderwijsminister Gouke Moes te ver ging toen hij uitspraken deed over een inmiddels vertrokken docent.

1 dag geleden
Wilders wordt tweede ondervoorzitter Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders wordt de tweede plaatsvervanger van de nieuw verkozen Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Dat maakte Van Campen eerder donderdag bekend, voorafgaand aan een debat. Van Campen wordt in eerste instantie vervangen door Wieke Paulusma (D66), maar als ook zij niet kan, neemt Wilders de voorzittershamer over in de plenaire zaal.

1 dag geleden
Keijzer wil huurregels nog steeds versoepelen, ondanks motie

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer wil nog steeds versoepelingen doorvoeren in regels over verhuur, ondanks een aangenomen Kamermotie die haar vroeg zulke versoepelingen per direct in te trekken. De demissionaire BBB-minister vraagt de Tweede Kamer in een brief om met haar in gesprek te gaan.

1 dag geleden
Jetten deelt zorgen media over dominantie techbedrijven 'enorm'

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten kan zich "enorm" vinden in de zorgen die media hebben geuit in een brief aan informateur Sybrand Buma (CDA) over de dominante rol van techbedrijven. De briefschrijvers vinden het een zorgelijke ontwikkeling dat bedrijven kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om ongecontroleerde en vaak onbetrouwbare informatie te verspreiden.

1 dag geleden