Van Gennip steunt oproep werkgevers om minder parttime te werken
DEN HAAG (ANP) - Minister Karien van Gennip (Werkgelegenheid) juicht de oproep van werkgevers toe dat werknemers meer uren zouden moeten maken. "Dat leidt tot meer koopkracht, meer loon en helpt ook tegen de krapte", zegt de bewindsvrouw, die hint naar maatregelen op Prinsjesdag.
"Als we met elkaar in Nederland de uitdagingen aan willen gaan in de zorg, het onderwijs en de techniek, dan moeten we allemaal een stapje naar voren zetten", zegt Van Gennip. Het kabinet stimuleert volgens de minister al om meer uren te werken, met de verhoging van het minimumloon in 2023 en de plannen om kinderopvang nagenoeg gratis te maken. "Wie weet wat met Prinsjesdag nog komt", zegt ze verder.
Zelfs voor mensen die hun extra verdiensten voor een groot deel moeten afdragen aan de Belastingdienst, zijn volgens Van Gennip redenen om meer te werken. "Want je bouwt ook je pensioen op."
Ondernemersorganisaties VNO-NCW, MKB-Nederland en AWVN hebben vrijdag ervoor gepleit om ervoor te zorgen dat werknemers meer uren gaan draaien. Dan blijft de werkdruk beheersbaar en worden aan personeelstekort verbonden maatschappelijke problemen minder erg, bijvoorbeeld in het onderwijs en in het openbaar vervoer. Kabinetsplannen die dit beogen bieden volgens de werkgevers nog te weinig soelaas op de korte termijn.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lastenverzwaringen die het kabinet-Jetten wil doorvoeren, raken werkenden onevenredig hard, vindt zowel JA21 als GroenLinks-PvdA. De twee oppositiepartijen waar het minderheidskabinet het meest van afhankelijk is voor steun in de Tweede Kamer, maakten dit bezwaar in het Kamerdebat over de voorjaarsnota.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl wereldwijd de energieprijzen stijgen, maakt het kabinet beleid dat het leven van mensen duurder maakt, vindt Jesse Klaver. De fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA noemt die tegenstelling in het beleid "wrang". Hij hekelt dat deze week een pakket met compensatiemaatregelen bekend werd en tegelijk voorstellen klaarliggen voor hogere huur, een stijging van het eigen risico en meer inkomstenbelasting voor werkenden.
1 dag geleden