Van Gennip steunt oproep werkgevers om minder parttime te werken
DEN HAAG (ANP) - Minister Karien van Gennip (Werkgelegenheid) juicht de oproep van werkgevers toe dat werknemers meer uren zouden moeten maken. "Dat leidt tot meer koopkracht, meer loon en helpt ook tegen de krapte", zegt de bewindsvrouw, die hint naar maatregelen op Prinsjesdag.
"Als we met elkaar in Nederland de uitdagingen aan willen gaan in de zorg, het onderwijs en de techniek, dan moeten we allemaal een stapje naar voren zetten", zegt Van Gennip. Het kabinet stimuleert volgens de minister al om meer uren te werken, met de verhoging van het minimumloon in 2023 en de plannen om kinderopvang nagenoeg gratis te maken. "Wie weet wat met Prinsjesdag nog komt", zegt ze verder.
Zelfs voor mensen die hun extra verdiensten voor een groot deel moeten afdragen aan de Belastingdienst, zijn volgens Van Gennip redenen om meer te werken. "Want je bouwt ook je pensioen op."
Ondernemersorganisaties VNO-NCW, MKB-Nederland en AWVN hebben vrijdag ervoor gepleit om ervoor te zorgen dat werknemers meer uren gaan draaien. Dan blijft de werkdruk beheersbaar en worden aan personeelstekort verbonden maatschappelijke problemen minder erg, bijvoorbeeld in het onderwijs en in het openbaar vervoer. Kabinetsplannen die dit beogen bieden volgens de werkgevers nog te weinig soelaas op de korte termijn.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Belangrijk dat hier snoeihard tegen opgetreden wordt", schrijft justitieminister David van Weel op sociale media over de extreemrechtse geweldplegers in Den Haag.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet opnieuw kinderen uit Gaza evacueren voor medische hulp in Nederland. Daartoe is besloten na advies van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Wel maakt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) 12 miljoen euro vrij voor medische hulp aan Gaza en omliggende landen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) moet opnieuw ingrijpen in de hersteloperatie voor slachtoffers van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag. Anders dreigt de doelstelling van het kabinet om alle gedupeerden met recht op extra compensatie eind volgend jaar een voorstel te hebben gedaan, niet te worden gehaald. Dat schrijft de partijloze bewindsvrouw aan de Tweede Kamer.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een mogelijk vertrek van tienduizenden Amerikaanse militairen uit Europa zou een "grotere herschikking" van de troepen op het continent vragen, denkt premier Rob Jetten. Bij de Amerikaanse regering zou opnieuw een plan op tafel liggen om tot 25.000 manschappen uit Europa weg te halen.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant neemt meer tijd om een besluit te nemen over het mogelijke intrekken van de vergunning van vijf pluimveebedrijven. De provincie wilde uiterlijk 1 oktober een ontwerpbesluit publiceren, maar stelt dat uit. Er wordt gesproken met de betrokken ondernemers en er is echt meer tijd nodig, aldus gedeputeerde Saskia Boelema (vergunningen).
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nu niet verder praten met de BBB over steun voor de begroting, omdat de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Eerst worden andere partijen uitgenodigd voor gesprekken, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD) hoopt dat de BBB wel nog aan tafel komt nadat de partij donderdag een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Ze vond de steun "verrassend". Tegelijkertijd was Yeşilgöz "blij" dat ze gehoord meent te hebben dat BBB-leider Henk Vermeer alsnog wil onderhandelen over de kabinetsplannen.
1 dag geleden