Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gennip roept op: regel gesprek Israël-Hamas op werkvloer

Van Gennip roept op: regel gesprek Israël-Hamas op werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Mensen in Nederland moeten over de oorlog tussen Israël en Hamas praten om "daarna weer met elkaar verder te kunnen", vindt demissionair minister van Sociale Zaken Karien van Gennip. Ze nodigt werkgevers uit "om dat gesprek op de werkvloer ook te faciliteren". Mensen hoeven het niet met elkaar eens te zijn, maar er moet ruimte zijn voor een gesprek vindt zij.

Weinig gebeurtenissen leveren zoveel spanning op in de samenleving als de oorlog in Israël en de Palestijnse gebieden, erkent Van Gennip. "Ik denk dat dit wel een van de moeilijkste onderwerpen is."

De bewindsvrouw krijgt "heel veel signalen" van mensen die door een "uitgesprokener achterban" onder druk worden gezet. Ook neemt antisemitisme en islamofobie toe, ziet zij. Ze hoopt vooral dat werkgevers de tijd nemen met werknemers te praten over het onderwerp. Dat betekent niet dat iedereen het ermee eens hoeft te zijn, benadrukt ze.

Goed gevallen

"Ga zitten, geef mensen de ruimte voor emoties, in respect, luister naar elkaar", is de oproep van de bewindsvrouw. Bedrijven hoeven zelf geen standpunt in te nemen, maar het is belangrijk om ook verhalen te horen van buiten ieders eigen bubbel.

Van Gennip heeft eerder deze week de oproep al bij werkgeversorganisaties neergelegd. Dat is goed gevallen, zegt ze: bedrijven zien ook dat ze het gesprek moeten faciliteren.

Werkgeversorganisaties

Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland laten weten dat gesprekken over grote maatschappelijke onderwerpen zoals de oorlog in Israël en de Gazastrook "ook tussen collega's op het werk" plaatsvinden. "Net als eerder met covid of de oorlog in Oekraïne. Dat is logisch en ook goed, want op een respectvolle manier met elkaar praten over dit soort grote onderwerpen zorgt voor meer onderling begrip en rust."

Volgens de organisaties heeft de werkgever hier ook een rol, "want emoties kunnen in dit soort discussies hoog oplopen". VNO-NCW en MKB-Nederland geven aan hun leden handvatten te bieden om deze gesprekken goed te laten verlopen.

ING

ING, een voorbeeld van een grote werkgever in Nederland, stelt "geschokt en verdrietig" te zijn door het geweld in het Midden-Oosten. "We besteden ook veel aandacht aan het welzijn van onze medewerkers, zeker ook bij grote impactvolle gebeurtenissen die individuele medewerkers kunnen raken. Ze kunnen dan rekenen op onze support, zoals vitality coaches die benaderd kunnen worden."

Meer uit Binnenland

Meerdere gewonden door explosie en brand in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.

1 uur geleden
Vier arrestaties bij Iraanse ambassade na gooien met stenen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.

2 uur geleden
Recordaantal toeristen in december op Curaçao ondanks spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".

3 uur geleden
Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

7 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

8 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

9 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

10 uur geleden