Van Gennip na FVD-actie: Bergkamp moet zeggen wat wel en niet kan
DEN HAAG (ANP) - Minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) vindt dat Tweede Kamervoorzitter Vera Bergkamp moet aangeven "wat er wel en niet acceptabel is" wat betreft gedragingen van parlementariërs. In het programma Sven op 1 zei de CDA-bewindsvrouw dat politici een voorbeeld zouden moeten zijn voor de samenleving.
Ze reageert daarmee op de commotie die is ontstaan over de actie van Forum voor Democratie-Kamerlid Gideon van Meijeren die heimelijk opnames maakte van tv-journaliste Merel Ek op haar redactie in het Kamergebouw om haar te confronteren met een fout die ze in zijn ogen heeft gemaakt.
"Ik denk dat wat hier met de journaliste is gebeurd, het echt aan de Kamervoorzitter is om nog een keer te zeggen wat er wel en wat er niet acceptabel is. Want als wij niet netjes met elkaar om blijven gaan, dan kunnen we met elkaar die samenleving niet zijn, dan kunnen we ook niet het voorbeeld zijn van de samenleving die we willen zijn voor mensen", aldus Van Gennip.
Grens overgaan
Volgens haar "gaan we in Nederland op een bepaalde manier met elkaar om en dat is een groot goed. Dat je daarover afspreekt hoe je je gedraagt en wat er wel en niet kan". Zelf deed ze onlangs samen met zorgminister Ernst Kuipers aangifte tegen FVD-Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen die een foto twitterde die zodanig was bewerkt dat het net leek of de twee ministers samen een nazivlag hesen.
Daarmee is volgens haar echt een grens overgegaan. "Dit accepteren we niet, niet voor onszelf maar ook niet voor onze opvolgers", zegt Van Gennip. Politie en Openbaar Ministerie doen nog onderzoek naar de kwestie en dat wacht ze samen met Kuipers af.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid zet de komende tijd "geen onomkeerbare stappen" in het traject om afspraken te maken met Tata Steel om te verduurzamen in ruil voor overheidssubsidies. Dat schrijven de betrokken bewindspersonen in een Kamerbrief nadat blijkt dat het OM de staalfabrikant strafrechtelijk vervolgt vanwege luchtvervuiling.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Mona Keijzer vindt dat in de coronaperiode "de democratische rechtsstaat gefaald heeft". Dat zei ze uit eigen beweging aan het einde van haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Commissievoorzitter Daan de Kort wilde haar eigenlijk geen gelegenheid geven voor een slotwoord, maar daar trok zij zich niets van aan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een breed scala aan instanties die zich bezighouden met de veiligheid van kinderen en gezinnen gaan meer met elkaar samenwerken. Op die manier moeten kinderen in een onveilige (thuis)situatie beter geholpen kunnen worden. Over de intensievere samenwerking zijn afspraken gemaakt door onder andere jeugdzorginstellingen, Veilig Thuis, gemeenten en de rijksoverheid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het coronatoegangsbewijs (CTB) waarmee mensen uitstapjes konden maken, rammelde volgens Mona Keijzer "aan alle kanten". Dat zei de oud-staatssecretaris van Economische Zaken tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) vond al lang voordat zij in september 2021 als dwarsligger uit het kabinet werd gezet dat de maatregelen tegen het coronavirus veel te ver gingen. Zij noemde in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona met name de beperking die eind 2020 werd gesteld aan het aantal aanwezigen bij uitvaarten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) vond de maatregelen tegen het coronavirus lang niet altijd navolgbaar. In een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona sprak zij van "een spiegelhuis van redeneringen". Als voorbeeld noemde zij de toegestane groepsgrootte, die steeds wisselde. "Er was geen touw meer aan vast te knopen."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten lijkt niet onder de indruk van het dreigement van Donald Trump dat hij alle Amerikaanse troepen kan terugtrekken uit Europa, als de EU niet meewerkt aan zijn ambities om Groenland te controleren. "We hebben de laatste maanden laten zien dat we goed in staat zijn om dit continent zelf te verdedigen", reageerde de premier bij de NAVO-top in Ankara. "Maar natuurlijk, met de hulp van de Amerikanen", voegde hij daar wel aan toe.
11 uur geleden