Van Gennip kijkt of statushouder via 'startbaan' kan integreren
DEN HAAG (ANP) - Minister Karien van Gennip (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) onderzoekt of het mogelijk is om statushouders na huisvesting in een gemeente eerst aan het werk te zetten en daarna pas de Nederlandse taal te laten leren. Het voorstel van VVD-Kamerlid Thierry Aartsen daarover krijgt maandag de steun van de minister.
"Werk is nou eenmaal een fantastische manier om mee te doen in de samenleving", zegt Aartsen. Je leert Nederlands het snelst in de bedrijfskantine." Volgens de VVD'er moet daarom niet een uitkering maar een zogenaamde startbaan aan statushouders worden aangeboden als ze in een gemeente komen te wonen. "Als entree op de arbeidsmarkt zodat ze ook direct mee kunnen doen in de samenleving." Daarmee kan het personeelstekort in veel sectoren volgens Aartsen ook aangepakt worden.
Het voorstel van de VVD krijgt steun van GroenLinks en D66. Toch plaatsen beide partijen ook kanttekeningen. Zo vindt GroenLinkser Senna Maatoug dat in enkele gevallen participeren beter werkt als statushouders vanuit de bijstand kunnen werken. D66'er Anne-Marijke Podt vindt het belangrijk dat nieuwkomers in Nederland ook de kans moeten krijgen om een baan te vinden die aansluit bij hun diploma's uit het land van herkomst. Ook moeten statushouders volgens haar de mogelijkheid krijgen om door te studeren "zodat ze in de sectoren kunnen instromen die wij heel erg hard nodig hebben."
Minister Van Gennip is bereid om met gemeenten in gesprek te gaan over deze startbanen. Volgens haar is gebleken dat het huidige beleid van het kabinet waarin staat dat statushouders al werkende de Nederlandse taal moeten leren, niet werkt. Daarom is ze bereid om "alles te kunnen proberen om statushouders aan het werk kunnen krijgen."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
5 uur geleden