Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gennip kijkt of statushouder via 'startbaan' kan integreren

Van Gennip kijkt of statushouder via 'startbaan' kan integreren

DEN HAAG (ANP) - Minister Karien van Gennip (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) onderzoekt of het mogelijk is om statushouders na huisvesting in een gemeente eerst aan het werk te zetten en daarna pas de Nederlandse taal te laten leren. Het voorstel van VVD-Kamerlid Thierry Aartsen daarover krijgt maandag de steun van de minister.

"Werk is nou eenmaal een fantastische manier om mee te doen in de samenleving", zegt Aartsen. Je leert Nederlands het snelst in de bedrijfskantine." Volgens de VVD'er moet daarom niet een uitkering maar een zogenaamde startbaan aan statushouders worden aangeboden als ze in een gemeente komen te wonen. "Als entree op de arbeidsmarkt zodat ze ook direct mee kunnen doen in de samenleving." Daarmee kan het personeelstekort in veel sectoren volgens Aartsen ook aangepakt worden.

Het voorstel van de VVD krijgt steun van GroenLinks en D66. Toch plaatsen beide partijen ook kanttekeningen. Zo vindt GroenLinkser Senna Maatoug dat in enkele gevallen participeren beter werkt als statushouders vanuit de bijstand kunnen werken. D66'er Anne-Marijke Podt vindt het belangrijk dat nieuwkomers in Nederland ook de kans moeten krijgen om een baan te vinden die aansluit bij hun diploma's uit het land van herkomst. Ook moeten statushouders volgens haar de mogelijkheid krijgen om door te studeren "zodat ze in de sectoren kunnen instromen die wij heel erg hard nodig hebben."

Minister Van Gennip is bereid om met gemeenten in gesprek te gaan over deze startbanen. Volgens haar is gebleken dat het huidige beleid van het kabinet waarin staat dat statushouders al werkende de Nederlandse taal moeten leren, niet werkt. Daarom is ze bereid om "alles te kunnen proberen om statushouders aan het werk kunnen krijgen."

Meer uit Binnenland

LAKS ontvangt 21.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn 21.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is minder dan de ruim 35.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag.

2 uur geleden
Wegwerk aan A12 begonnen, drukke verkeersader negen dagen dicht

UTRECHT (ANP) - De snelweg A12 tussen Veenendaal en Utrecht is sinds vrijdagavond dicht voor al het verkeer in de richting van Utrecht door werkzaamheden. Over een lengte van dertig kilometer krijgt de weg stiller asfalt, nieuwe verlichting, verbeterde vangrails en ook worden borden onderhouden. De werkzaamheden duren tot 19 mei 05.00 uur.

3 uur geleden
Startschot maanden van wegwerkzaamheden rond Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Vrijdagavond om 22.00 uur begint een reeks van werkzaamheden op de wegen rond Amsterdam. Ook zijn er evenementen in en rondom de hoofdstad en werkzaamheden op het spoor. Rijkswaterstaat waarschuwt dat het verkeer er tot en met oktober flinke hinder van zal ondervinden.

4 uur geleden
Zes demonstraties gemeld in Den Haag rond NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Bij de gemeente Den Haag zijn tot nu toe zes demonstraties aangemeld rondom de NAVO-top. Tijdens de top eind juni komen duizenden mensen naar de stad, onder wie 45 regeringsleiders en staatshoofden.

4 uur geleden
Gelderland schiet 'probleemwolf' Hoge Veluwe voorlopig niet af

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland heeft in de rechtbank beloofd de wolf die vorige maand een hardloopster in Het Nationale Park De Hoge Veluwe beet voorlopig niet te doden. De rechter wil meer informatie hebben over de betreffende wolf voordat zij eind volgende week uitspraak doet. De vergunning voor het afschieten van de 'probleemwolf' gaat zaterdag al in, maar de provincie heeft toegezegd daar nog geen gebruik van te maken.

5 uur geleden
Groep wil 'vredesmanifestaties' houden tijdens NAVO-top Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een groep die zichzelf Volkeren voor Vrede noemt, wil rond de komende NAVO-top twee demonstraties houden in gaststad Den Haag. Als locatie voor de zogenoemde vredesmanifestaties hebben de initiatiefnemers het Tournooiveld of de Lange Vijverberg op het oog, niet ver van het Binnenhof. Het is nog niet bekend of de gemeente Den Haag akkoord is met die plek.

6 uur geleden
Israël laakt verzoek Nederland om onderzoek relatie met EU

DEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Modi Ephraim, zegt verontrust en teleurgesteld te zijn dat Nederland de Israëlische samenwerking met de Europese Unie wil laten onderzoeken. De topdiplomaat waarschuwt voor een historische fout nu de Nederlandse regering aan de EU heeft gevraagd de associatie-overeenkomst met Israël nader te bekijken, laat hij op X weten.

6 uur geleden