Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gennip: grensoverschrijdend gedrag nu structureel aanpakken

Van Gennip: grensoverschrijdend gedrag nu structureel aanpakken

DEN HAAG (ANP) - Minister Karien van Gennip van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil het momentum gebruiken dat de recente stroom aan meldingen van grensoverschrijdend gedrag heeft gecreëerd. In een interview met het AD zegt ze donderdag dat voorkomen moet worden dat de aandacht wegzakt, zoals eerder is gebeurd. "We moeten het structureel aanpakken, niet één incident."

Volgens de bewindsvrouw is dat de reden geweest voor het kabinet om SER-voorzitter Mariëtte Hamer voor drie jaar te benoemen als regeringscommissaris seksueel geweld. Hamer moet helpen een omslag te realiseren, zodat een cultuur ontstaat waarin voor iedereen duidelijk is wat wel en niet kan. "Ik denk dat we over drie jaar echt op een ander punt staan dan vandaag", zegt Van Gennip daarover. "Het gaat om gedrag dat iedereen ziet gebeuren, maar niemand zegt er iets van. Dat moet veranderen."

Van Gennip kondigt ook aan dat het kabinet in het voorjaar met een plan van aanpak komt om arbeidsdiscriminatie tegen te gaan. "Geen enkele werkgever kan het zich veroorloven om een deel van de arbeidsmarkt buiten beschouwing te laten", breekt Van Gennip een lans voor een inclusief personeelsbestand. "Je kijkt anders naar je klantenbestand, je kiezers, je patiënten in je ziekenhuis als teams breder kijken naar de maatschappij", aldus Van Gennip.

Meer uit Politiek

Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

5 minuten geleden
Asielminister tegen politiek: laat rust terugkeren in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.

10 minuten geleden
Geen extra maatregelen kabinet na rellen bij opvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.

1 uur geleden
Ambtenaren geloofden niet in 'dragende motivering' asielnoodrecht

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het toenmalige ministerie van Asiel en Migratie geloofden niet in de 'dragende motivering' die ze hadden geschreven om staatsnoodrecht in te schakelen voor strenge asielmaatregelen. De onderbouwing was "niet toereikend", schreven ze aan asielminister Marjolein Faber (PVV).

1 uur geleden
CU steunt asielplannen kabinet, was eerder tegen asielnoodwet

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.

16 uur geleden
Jetten naar ziekenhuis, bezoek Bonaire en Aruba aangepast

KRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.

16 uur geleden
Yeşilgöz: Nederland wil meer bijdragen in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Nederland is bereid meer bij te dragen aan de bescherming van de Straat van Hormuz, zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) dinsdag in Brussel. Hoe die bijdrage er straks uit komt te zien, is afhankelijk van wat andere landen, verenigd in de zogenoemde Hormuz-coalitie, kunnen bijdragen, zei de minister na afloop van een videovergadering met de defensieministers van deze landen.

16 uur geleden