Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gennip: geschenk om gouden medailles Schouten mee te beleven

Van Gennip: geschenk om gouden medailles Schouten mee te beleven

BEIJING (ANP) - Zelf was ze in 1988 met drie gouden olympische medailles de 'Koningin van Calgary'. Over een bijnaam voor Irene Schouten, die hard op weg is die prestatie minimaal te evenaren, hoeft Yvonne van Gennip niet lang na te denken. "Dat wordt 'The Queen of Beijing', dat rijmt wel lekker", zegt de oud-schaatsster vrijdag na de training van de langebaanrijders in de National Speed Skating Oval.

Van Gennip is in China aanwezig als teammanager. "Het is alsof het zo moet zijn", zegt ze. "Na de Spelen van Calgary ben ik nooit als begeleider bij de Olympische Spelen geweest. Nu ik er wel ben, lijkt mijn scenario zich te herhalen. Het voelt als een geschenk, een cadeautje, dat ik de prestaties van Irene nu vanaf de zijkant van zo dichtbij mee mag beleven."

De 29-jarige Schouten begon haar olympische toernooi met winst van de 3 kilometer, donderdag gevolgd door haar tweede gouden plak op de 5 kilometer. Met de ploegenachtervolging en de massastart op het programma, denkt Van Gennip dat het reëel is dat ze drie of misschien zelfs wel vier keer goud pakt. "Ik roep het altijd nooit te hard, dan is de kans er dat het niet uitkomt. Als je één keer goud hebt, is dat al hartstikke mooi. Alles wat er dan nog bijkomt, is mooi meegenomen. Maar haar karakter kennende komt dat wel goed. Ze laat zich niet gauw van de wijs brengen."

Toen Van Gennip 34 jaar geleden drie keer olympisch goud won in Calgary, maakte de 5000 meter pas voor het eerst deel uit van het programma bij de vrouwen. Inmiddels zijn daar de ploegenachtervolging en massastart aan toegevoegd. Helemaal te vergelijken met de situatie van toen, is het dus niet. "Maar dat geldt voor de sport in z'n geheel", vindt de 57-jarige Van Gennip. "Je had nog geen klapschaats, geen commerciële teams. Maar zo gaat dat. Als je Ard Schenk deze vraag zou stellen, zegt hij waarschijnlijk dat het in zijn tijd weer heel anders was dan in mijn tijd."

Als teammanager heeft Van Gennip het met Schouten wel eens over haar historische prestatie. "Nog ééntje", riep de schaatsster van Team Zaanlander donderdag na haar zege naar Van Gennip, die verder qua begeleiding niets van doen heeft met Schouten. "Dat is ook niet nodig, ze heeft haar eigen coaches hier. Ik vind het knap hoe Jillert Anema en Arjan Samplonius het doen, hoe zij het managen met Schouten. Het is haar verdienste zelf ook, maar het is ook voor de coaches belangrijk ervoor te zorgen dat ze zich niet gek laat maken. Het zou fantastisch zijn als ze hier weggaat met vier gouden medailles."

Meer uit Sport

Zwitserse skiër Von Allmen pakt ook goud op teamcombinatie

BORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.

37 minuten geleden
Shorttrackers treffen Italië in kwartfinale gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.

5 uur geleden
American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

11 uur geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

18 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

20 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

20 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

20 uur geleden