Van Gennip: er komt heel wat op Schouten af bij thuiskomst
BEIJING (ANP) - Irene Schouten staat wat te wachten als ze na de Olympische Spelen weer terugkeert in Nederland, zegt Yvonne van Gennip. De oud-schaatsster won in 1988 drie keer olympisch goud bij de Spelen van Calgary. Schouten staat na haar zeges op de 3 en 5 kilometer op twee gouden plakken en hoopt er daar nog een of twee (ploegenachtervolging en massastart) aan toe te voegen.
"Ik kom uit Haarlem en dacht dat de mensen daar heel nuchter waren. Dat heb ik geweten toen ik thuiskwam na de Spelen", aldus Van Gennip, terugkijkend op 34 jaar geleden. "Dat was een spektakel, ik moest echt even in mijn arm knijpen. Maar dat is alleen maar leuk."
Van Gennip is in Beijing aanwezig als teammanager van de langebaanschaatsers. Ze heeft het met Schouten weleens over haar historische prestatie en de mogelijkheid dat zij het nu misschien nog wel beter kan doen. Van Gennip ziet dat het mentaal wel goed zit bij Schouten. Toen ze haar onlangs tegenkwam in het olympisch dorp, kreeg ze van Schouten op een grappende manier te horen dat ze nooit meer een kopje thee kwam drinken. "Dat hebben we toen gelijk maar gedaan. Dan zie je hoe ontspannen ze is."
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
15 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden