Van Gennip: er komt heel wat op Schouten af bij thuiskomst
BEIJING (ANP) - Irene Schouten staat wat te wachten als ze na de Olympische Spelen weer terugkeert in Nederland, zegt Yvonne van Gennip. De oud-schaatsster won in 1988 drie keer olympisch goud bij de Spelen van Calgary. Schouten staat na haar zeges op de 3 en 5 kilometer op twee gouden plakken en hoopt er daar nog een of twee (ploegenachtervolging en massastart) aan toe te voegen.
"Ik kom uit Haarlem en dacht dat de mensen daar heel nuchter waren. Dat heb ik geweten toen ik thuiskwam na de Spelen", aldus Van Gennip, terugkijkend op 34 jaar geleden. "Dat was een spektakel, ik moest echt even in mijn arm knijpen. Maar dat is alleen maar leuk."
Van Gennip is in Beijing aanwezig als teammanager van de langebaanschaatsers. Ze heeft het met Schouten weleens over haar historische prestatie en de mogelijkheid dat zij het nu misschien nog wel beter kan doen. Van Gennip ziet dat het mentaal wel goed zit bij Schouten. Toen ze haar onlangs tegenkwam in het olympisch dorp, kreeg ze van Schouten op een grappende manier te horen dat ze nooit meer een kopje thee kwam drinken. "Dat hebben we toen gelijk maar gedaan. Dan zie je hoe ontspannen ze is."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
4 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
13 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
23 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden