Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Geffen kwam op haar 'laatste Spelen' maar voor één kleur

Van Geffen kwam op haar 'laatste Spelen' maar voor één kleur

TOKIO (ANP) - Voor hockeyster Margot van Geffen waren de Spelen van Tokio haar laatste Olympische Spelen. Na de gewonnen finale tegen Argentinië maakte ze bekend dat ze sowieso niet doorgaat tot de Spelen van 2024 in Parijs.

"Dit waren wel mijn laatste Olympische Spelen, maar ik stop nog niet. Ik ga sowieso nog een jaar door", zei Van Geffen, die in de finale de 1-0 voor haar rekening nam. Volgend jaar staat er in Nederland en Spanje een WK op de kalender.

De 31-jarige Van Geffen bekroonde een goed toernooi met een tip-in bij een strafcorner van Frédérique Matla. "Het is echt onbeschrijfelijk, dit gevoel", zei Van Geffen kort na de medailleceremonie. "We hadden er zoveel vertrouwen in en in het veld had ik geen moment het gevoel dat we het niet zouden doen."

Ireen van den Assem

Door velen werd er voorafgaand aan de Spelen al voorzichtig rekening gehouden met een gouden medaille voor de hockeysters. "We krijgen altijd de kritiek dat het ons te makkelijk af gaat en dat het te simpel gaat. Maar ik weet hoeveel we hiervoor doen en wat we ervoor laten. Daarom voelt het zo goed dat het allemaal goed viel deze Spelen en dat we niet hebben verzaakt", aldus Van Geffen.

Kort voor de finale had Van Geffen nog contact met Ireen van den Assem, die wegens een blessure niet kon deelnemen aan de Spelen. "Vanuit de bus heb ik haar nog een berichtje gestuurd. Ik keek op mijn telefoon en zag de tijd 17.23 uur staan en 17 en 23 zijn onze rugnummers. We hebben ook haar shirt meegenomen naar het veld, want zij hoort er ook bij."

Van Geffen was er ook bij toen Oranje in 2012 goud won en in 2016 zilver. "We kwamen hier nu maar voor één kleur. Het voelt zó goed dat het is gelukt."

Caia van Maasakker neemt na de Spelen meteen afscheid van Oranje. Geen van de andere speelsters heeft nog iets bekendgemaakt over een aanstaand afscheid.

Meer uit Sport

Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

18 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

19 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

1 dag geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 dag geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden