Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Geffen dankt dominantie hockeysters aan gezegde van Annan

Van Geffen dankt dominantie hockeysters aan gezegde van Annan

TOKIO (ANP) - Hockeyster Margot van Geffen boekte met haar ploeg al de zevende zege op een rij op de Olympische Spelen in Tokio. De 31-jarige Van Geffen dankt de dominantie aan een gezegde dat bondscoach Alyson Annan continu herhaalt.

"Alyson zegt elke keer 'We have to be consistently good to be great'. Oftewel we moeten elke dag een voldoende scoren om van ruim voldoende naar goed te gaan", aldus Van Geffen. "Als wij allemaal een voldoende scoren, dan zijn wij al heel lastig te verslaan."

De statistieken van Nederland zijn dit toernooi indrukwekkend. De ploeg heeft al 26 keer gescoord en pas 3 doelpunten geïncasseerd. "We hebben er heel hard voor gevochten, maar het is mooi dat we ondanks onze favorietenrol laten zien dat we echt heel goed zijn. Dat we in de halve finale zo'n wedstrijd kunnen neerzetten en Groot-Brittannië naar huis sturen, is gewoon mooi."

Felheid

Dat de verloren olympische finale van 2016 tegen de Britse speelsters stiekem nog een beetje pijn doet, bleek wel uit de felheid waarmee Van Geffen terugblikte. "Ze kunnen wel zeggen dat ze ons hebben verslagen, maar wij hebben hen daarna heel vaak vernederd, waaronder een keer met 8-0 op het EK. Als dat geen pijn doet", aldus Van Geffen.

In Tokio is Van Geffen als 'dj van het elftal' opnieuw verantwoordelijk voor de muziekkeuze. "Vandaag zal ik nog kiezen voor wat rustigere muziek, want we zijn er nog niet. Het nummer dat we dit toernooi vaak afspelen is 'Don't stop me now' van Queen en dan blèren we lekker mee", aldus Van Geffen, die vrijdag eindelijk feestmuziek hoopt op te kunnen zetten.

Finale

"We zijn hier voor één ding en we zijn weer een stap dichter bij ons doel. Ik heb onwijs veel zin om over twee dagen nog één keer te vlammen met elkaar en 60 minuten alles te geven. We hebben allemaal al eens finales gespeeld, dus we weten hoe we die moeten spelen."

Oranje neemt het vrijdag in de finale op tegen Australië of India. De eindstrijd begint om 12.00 uur Nederlandse tijd.

Meer uit Sport

Wielrenners die in Ronde van Vlaanderen door rood reden vervolgd

OUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.

3 minuten geleden
Golfer McIlroy aast op 'zeldzame' titelprolongatie in Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."

40 minuten geleden
Wiebes niet gewend aan favorietenrol voor de Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.

1 uur geleden
Van der Poel tipt Pogacar: hopen op uitzonderlijke dag

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.

4 uur geleden
Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

21 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

23 uur geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

23 uur geleden