Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Geffen dankt dominantie hockeysters aan gezegde van Annan

Van Geffen dankt dominantie hockeysters aan gezegde van Annan

TOKIO (ANP) - Hockeyster Margot van Geffen boekte met haar ploeg al de zevende zege op een rij op de Olympische Spelen in Tokio. De 31-jarige Van Geffen dankt de dominantie aan een gezegde dat bondscoach Alyson Annan continu herhaalt.

"Alyson zegt elke keer 'We have to be consistently good to be great'. Oftewel we moeten elke dag een voldoende scoren om van ruim voldoende naar goed te gaan", aldus Van Geffen. "Als wij allemaal een voldoende scoren, dan zijn wij al heel lastig te verslaan."

De statistieken van Nederland zijn dit toernooi indrukwekkend. De ploeg heeft al 26 keer gescoord en pas 3 doelpunten geïncasseerd. "We hebben er heel hard voor gevochten, maar het is mooi dat we ondanks onze favorietenrol laten zien dat we echt heel goed zijn. Dat we in de halve finale zo'n wedstrijd kunnen neerzetten en Groot-Brittannië naar huis sturen, is gewoon mooi."

Felheid

Dat de verloren olympische finale van 2016 tegen de Britse speelsters stiekem nog een beetje pijn doet, bleek wel uit de felheid waarmee Van Geffen terugblikte. "Ze kunnen wel zeggen dat ze ons hebben verslagen, maar wij hebben hen daarna heel vaak vernederd, waaronder een keer met 8-0 op het EK. Als dat geen pijn doet", aldus Van Geffen.

In Tokio is Van Geffen als 'dj van het elftal' opnieuw verantwoordelijk voor de muziekkeuze. "Vandaag zal ik nog kiezen voor wat rustigere muziek, want we zijn er nog niet. Het nummer dat we dit toernooi vaak afspelen is 'Don't stop me now' van Queen en dan blèren we lekker mee", aldus Van Geffen, die vrijdag eindelijk feestmuziek hoopt op te kunnen zetten.

Finale

"We zijn hier voor één ding en we zijn weer een stap dichter bij ons doel. Ik heb onwijs veel zin om over twee dagen nog één keer te vlammen met elkaar en 60 minuten alles te geven. We hebben allemaal al eens finales gespeeld, dus we weten hoe we die moeten spelen."

Oranje neemt het vrijdag in de finale op tegen Australië of India. De eindstrijd begint om 12.00 uur Nederlandse tijd.

Meer uit Sport

Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

1 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

3 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

5 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

6 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

14 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

16 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

17 uur geleden