Van Geffen dankt dominantie hockeysters aan gezegde van Annan
TOKIO (ANP) - Hockeyster Margot van Geffen boekte met haar ploeg al de zevende zege op een rij op de Olympische Spelen in Tokio. De 31-jarige Van Geffen dankt de dominantie aan een gezegde dat bondscoach Alyson Annan continu herhaalt.
"Alyson zegt elke keer 'We have to be consistently good to be great'. Oftewel we moeten elke dag een voldoende scoren om van ruim voldoende naar goed te gaan", aldus Van Geffen. "Als wij allemaal een voldoende scoren, dan zijn wij al heel lastig te verslaan."
De statistieken van Nederland zijn dit toernooi indrukwekkend. De ploeg heeft al 26 keer gescoord en pas 3 doelpunten geïncasseerd. "We hebben er heel hard voor gevochten, maar het is mooi dat we ondanks onze favorietenrol laten zien dat we echt heel goed zijn. Dat we in de halve finale zo'n wedstrijd kunnen neerzetten en Groot-Brittannië naar huis sturen, is gewoon mooi."
Felheid
Dat de verloren olympische finale van 2016 tegen de Britse speelsters stiekem nog een beetje pijn doet, bleek wel uit de felheid waarmee Van Geffen terugblikte. "Ze kunnen wel zeggen dat ze ons hebben verslagen, maar wij hebben hen daarna heel vaak vernederd, waaronder een keer met 8-0 op het EK. Als dat geen pijn doet", aldus Van Geffen.
In Tokio is Van Geffen als 'dj van het elftal' opnieuw verantwoordelijk voor de muziekkeuze. "Vandaag zal ik nog kiezen voor wat rustigere muziek, want we zijn er nog niet. Het nummer dat we dit toernooi vaak afspelen is 'Don't stop me now' van Queen en dan blèren we lekker mee", aldus Van Geffen, die vrijdag eindelijk feestmuziek hoopt op te kunnen zetten.
Finale
"We zijn hier voor één ding en we zijn weer een stap dichter bij ons doel. Ik heb onwijs veel zin om over twee dagen nog één keer te vlammen met elkaar en 60 minuten alles te geven. We hebben allemaal al eens finales gespeeld, dus we weten hoe we die moeten spelen."
Oranje neemt het vrijdag in de finale op tegen Australië of India. De eindstrijd begint om 12.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
22 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
23 uur geleden