Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal ziet in leerzaam duel met Wales vooral hoe het niet moet

Van Gaal ziet in leerzaam duel met Wales vooral hoe het niet moet

CARDIFF (ANP) - Louis van Gaal zag tijdens het gewonnen uitduel van het Nederlands elftal met Wales (1-2) in de Nations League dat er een groot verschil zit tussen zijn eerste en tweede keus bij Oranje. "Het was geen goede wedstrijd", erkende de bondscoach. "Maar ik ben wel wijzer geworden. En dat was voor mij ook de opzet."

Van Gaal wil de zes groepsduels van Oranje in de Nations League vooral benutten om te weten te komen met welke spelers hij in november naar het WK in Qatar moet gaan. Hij zag vrijdag hoe een groot deel van zijn beoogde basisploeg België vernederde in Brussel (4-1). Tegen Wales liet hij elf andere spelers aan de aftrap verschijnen. Veel van hen lieten onbedoeld zien hoe het niet moet.

"Ik weet al wat ik aan de spelers van het duel met België heb", zei Van Gaal. "Daarom koos ik nu voor een compleet ander team. Uiteindelijk mag ik 23 of misschien zelfs 26 spelers mee naar het WK nemen. Ik kan pas echt goede keuzes maken als ik iedereen heb zien spelen."

Mentaliteit

Van Gaal was na de zege op Wales vooral tevreden over Stefan de Vrij en Matthijs de Ligt, verdedigers die weten hoe het is om aan de aftrap van een duel met de nationale ploeg te verschijnen. "Wales heeft nauwelijks een kans gekregen", zei de bondscoach. "Maar wij hebben het zeker in de eerste helft niet goed gedaan. Het is wel weer knap dat we na die gelijkmaker in blessuretijd toch nog weten te winnen. Dat zegt veel over de mentaliteit van mijn spelers."

Van Gaal was niet tevreden over zijn debutanten Jerdy Schouten en Jordan Teze. "Zij leden veel te veel balverlies, al heeft Schouten uiteindelijk nog wel een voldoende gescoord", zei hij. "Op de training deden ze het veel beter. Maar voetballen met Oranje brengt stress met zich mee. Ik wilde graag zien hoe iedereen daar mee om gaat."

112 miljoen waard

"Ik vind Gakpo een van onze grootste talenten, maar het shirt van Oranje weegt nog zwaar voor hem", zei Van Gaal. "Hij heeft ook een rottig jaar achter de rug met al die blessures. Ik praat op weg naar het WK niet over een A-ploeg of B-ploeg. Maar nu voetbalden we met veel spelers die nog geen tien interlands hebben gespeeld. Logisch dat die het iets moeilijker hebben", aldus de bondscoach die ook niet tevreden kon zijn over het spel van Noa Lang en Hans Hateboer.

"Ik ben natuurlijk niet gek", zei Van Gaal. "Ik had jullie voor deze wedstrijd ook wel kunnen vertellen dat Schouten nog geen Frenkie de Jong is. Maar ik wilde deze wedstrijd ook winnen. Daarom liet ik Frenkie en Steven Bergwijn nog invallen. Dan zie je meteen dat het beter gaat, met die dribbel van Frenkie vlak voor de winnende treffer van Weghorst als absoluut hoogtepunt. Daarom is Frenkie geloof ik ook 112 miljoen euro waard."

Meer uit Voetbal

Southampton verliest beroep tegen uitsluiting finale play-offs

SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.

6 uur geleden
Aston Villa wint Europa League na ruime zege op SC Freiburg

ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.

6 uur geleden
FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

8 uur geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

11 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

11 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

11 uur geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

14 uur geleden