Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal ziet in leerzaam duel met Wales vooral hoe het niet moet

Van Gaal ziet in leerzaam duel met Wales vooral hoe het niet moet

CARDIFF (ANP) - Louis van Gaal zag tijdens het gewonnen uitduel van het Nederlands elftal met Wales (1-2) in de Nations League dat er een groot verschil zit tussen zijn eerste en tweede keus bij Oranje. "Het was geen goede wedstrijd", erkende de bondscoach. "Maar ik ben wel wijzer geworden. En dat was voor mij ook de opzet."

Van Gaal wil de zes groepsduels van Oranje in de Nations League vooral benutten om te weten te komen met welke spelers hij in november naar het WK in Qatar moet gaan. Hij zag vrijdag hoe een groot deel van zijn beoogde basisploeg België vernederde in Brussel (4-1). Tegen Wales liet hij elf andere spelers aan de aftrap verschijnen. Veel van hen lieten onbedoeld zien hoe het niet moet.

"Ik weet al wat ik aan de spelers van het duel met België heb", zei Van Gaal. "Daarom koos ik nu voor een compleet ander team. Uiteindelijk mag ik 23 of misschien zelfs 26 spelers mee naar het WK nemen. Ik kan pas echt goede keuzes maken als ik iedereen heb zien spelen."

Mentaliteit

Van Gaal was na de zege op Wales vooral tevreden over Stefan de Vrij en Matthijs de Ligt, verdedigers die weten hoe het is om aan de aftrap van een duel met de nationale ploeg te verschijnen. "Wales heeft nauwelijks een kans gekregen", zei de bondscoach. "Maar wij hebben het zeker in de eerste helft niet goed gedaan. Het is wel weer knap dat we na die gelijkmaker in blessuretijd toch nog weten te winnen. Dat zegt veel over de mentaliteit van mijn spelers."

Van Gaal was niet tevreden over zijn debutanten Jerdy Schouten en Jordan Teze. "Zij leden veel te veel balverlies, al heeft Schouten uiteindelijk nog wel een voldoende gescoord", zei hij. "Op de training deden ze het veel beter. Maar voetballen met Oranje brengt stress met zich mee. Ik wilde graag zien hoe iedereen daar mee om gaat."

112 miljoen waard

"Ik vind Gakpo een van onze grootste talenten, maar het shirt van Oranje weegt nog zwaar voor hem", zei Van Gaal. "Hij heeft ook een rottig jaar achter de rug met al die blessures. Ik praat op weg naar het WK niet over een A-ploeg of B-ploeg. Maar nu voetbalden we met veel spelers die nog geen tien interlands hebben gespeeld. Logisch dat die het iets moeilijker hebben", aldus de bondscoach die ook niet tevreden kon zijn over het spel van Noa Lang en Hans Hateboer.

"Ik ben natuurlijk niet gek", zei Van Gaal. "Ik had jullie voor deze wedstrijd ook wel kunnen vertellen dat Schouten nog geen Frenkie de Jong is. Maar ik wilde deze wedstrijd ook winnen. Daarom liet ik Frenkie en Steven Bergwijn nog invallen. Dan zie je meteen dat het beter gaat, met die dribbel van Frenkie vlak voor de winnende treffer van Weghorst als absoluut hoogtepunt. Daarom is Frenkie geloof ik ook 112 miljoen euro waard."

Meer uit Voetbal

Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

2 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

4 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

6 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

7 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

8 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

10 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

13 uur geleden