
Van Gaal ziet in leerzaam duel met Wales vooral hoe het niet moet
CARDIFF (ANP) - Louis van Gaal zag tijdens het gewonnen uitduel van het Nederlands elftal met Wales (1-2) in de Nations League dat er een groot verschil zit tussen zijn eerste en tweede keus bij Oranje. "Het was geen goede wedstrijd", erkende de bondscoach. "Maar ik ben wel wijzer geworden. En dat was voor mij ook de opzet."
Van Gaal wil de zes groepsduels van Oranje in de Nations League vooral benutten om te weten te komen met welke spelers hij in november naar het WK in Qatar moet gaan. Hij zag vrijdag hoe een groot deel van zijn beoogde basisploeg België vernederde in Brussel (4-1). Tegen Wales liet hij elf andere spelers aan de aftrap verschijnen. Veel van hen lieten onbedoeld zien hoe het niet moet.
"Ik weet al wat ik aan de spelers van het duel met België heb", zei Van Gaal. "Daarom koos ik nu voor een compleet ander team. Uiteindelijk mag ik 23 of misschien zelfs 26 spelers mee naar het WK nemen. Ik kan pas echt goede keuzes maken als ik iedereen heb zien spelen."
Mentaliteit
Van Gaal was na de zege op Wales vooral tevreden over Stefan de Vrij en Matthijs de Ligt, verdedigers die weten hoe het is om aan de aftrap van een duel met de nationale ploeg te verschijnen. "Wales heeft nauwelijks een kans gekregen", zei de bondscoach. "Maar wij hebben het zeker in de eerste helft niet goed gedaan. Het is wel weer knap dat we na die gelijkmaker in blessuretijd toch nog weten te winnen. Dat zegt veel over de mentaliteit van mijn spelers."
Van Gaal was niet tevreden over zijn debutanten Jerdy Schouten en Jordan Teze. "Zij leden veel te veel balverlies, al heeft Schouten uiteindelijk nog wel een voldoende gescoord", zei hij. "Op de training deden ze het veel beter. Maar voetballen met Oranje brengt stress met zich mee. Ik wilde graag zien hoe iedereen daar mee om gaat."
112 miljoen waard
"Ik vind Gakpo een van onze grootste talenten, maar het shirt van Oranje weegt nog zwaar voor hem", zei Van Gaal. "Hij heeft ook een rottig jaar achter de rug met al die blessures. Ik praat op weg naar het WK niet over een A-ploeg of B-ploeg. Maar nu voetbalden we met veel spelers die nog geen tien interlands hebben gespeeld. Logisch dat die het iets moeilijker hebben", aldus de bondscoach die ook niet tevreden kon zijn over het spel van Noa Lang en Hans Hateboer.
"Ik ben natuurlijk niet gek", zei Van Gaal. "Ik had jullie voor deze wedstrijd ook wel kunnen vertellen dat Schouten nog geen Frenkie de Jong is. Maar ik wilde deze wedstrijd ook winnen. Daarom liet ik Frenkie en Steven Bergwijn nog invallen. Dan zie je meteen dat het beter gaat, met die dribbel van Frenkie vlak voor de winnende treffer van Weghorst als absoluut hoogtepunt. Daarom is Frenkie geloof ik ook 112 miljoen euro waard."
Meer uit Voetbal
BREMEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben ruim een maand voor de start van het EK in Zwitserland een pijnlijke nederlaag geleden in de Nations League. Duitsland was in Bremen veel te sterk voor het elftal van bondscoach Andries Jonker: 4-0. Bij rust was het al 3-0.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Doelman Matheus keert komend seizoen niet meer terug bij Ajax. De 33-jarige Braziliaan heeft vrijdag via Instagram de Amsterdamse club bedankt.
28 minuten geledenBREMEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker was duidelijk in zijn oordeel na de ruime nederlaag van Oranje tegen Duitsland in de Nations League (4-0). "Zij waren vanavond heel veel beter dan wij. Als je zo in het mes loopt, doe je het niet goed", sprak hij bij de NOS.
1 uur geledenBREMEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker was duidelijk in zijn oordeel na de ruime nederlaag van Oranje tegen Duitsland in de Nations League (4-0). "Zij waren vanavond heel veel beter dan wij. Als je zo in het mes loopt, doe je het niet goed", sprak hij bij de NOS.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Doelman Matheus keert komend seizoen niet meer terug bij Ajax. De 33-jarige Braziliaan heeft vrijdag via Instagram de Amsterdamse club bedankt.
5 uur geledenBREMEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben ruim een maand voor de start van het EK in Zwitserland een pijnlijke nederlaag geleden in de Nations League. Duitsland was in Bremen veel te sterk voor het elftal van bondscoach Andries Jonker: 4-0. Bij rust was het al 3-0.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Aanvoerder Marquinhos wil een nieuwe kans op het winnen van de Champions League met Paris Saint-Germain "niet laten liggen". Dat zei de 31-jarige aanvoerder tijdens een persconferentie in de Allianz Arena in München, waar zaterdag de finale tegen Internazionale om 21.00 uur begint.
6 uur geleden