Van Gaal zegt geen nee tegen functie van bondscoach van België
DOHA (ANP) - De loopbaan van Louis van Gaal als trainer hoeft na het WK in Qatar nog niet voorbij te zijn. "De voetbalwereld is zo opportunistisch dat er aanbiedingen zullen komen als we wereldkampioen worden", zei hij op een afsluitende persconferentie voor de achtste finale van zaterdag tegen de Verenigde Staten.
De 71-jarige Van Gaal maakt bij het Nederlands elftal na het WK plaats voor Ronald Koeman. Van Gaal kreeg op de persconferentie voor de wedstrijd tegen Amerika vragen van de Belgische media of hij Roberto Martínez bij de Rode Duivels wil opvolgen. Martínez stapte donderdag op na het gelijkspel tegen Kroatië (0-0) en uitschakeling op het WK.
"België is een mooi land met heel vriendelijke mensen. Knokke is een mooi strandpaleis, dus ik heb er wel over nagedacht", lachte Van Gaal, die niet helemaal verrast is dat de Rode Duivels het WK in Qatar al na de groepsfase moeten verlaten. "Wij hebben de laatste twee wedstrijden ook gewonnen van hen. Het gaat altijd in mijn ogen om het team, maar ik kan dat niet beoordelen. Ik ben niet op de trainingen, ik zie niet elke wedstrijd. Wel de laatste, die hadden ze gewoon moeten winnen. Dan hadden ze zich gekwalificeerd."
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
1 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
13 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
14 uur geleden