Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal wil tegen Duitsland ook andere spelers aan het werk zien

Van Gaal wil tegen Duitsland ook andere spelers aan het werk zien

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt dinsdag tegen Duitsland vermoedelijk niet in dezelfde basisopstelling als drie dagen eerder tegen Denemarken. "Niet iedereen kan twee keer 90 minuten spelen. Ik wil spelers zien in bepaalde situaties, ook andere spelers ja", zei bondscoach Louis van Gaal in Zeist.

Welke wijzigingen Van Gaal doorvoert, vertelde hij nog niet. Wel is duidelijk dat doelman Mark Flekken, die in de Duitse competitie voor SC Freiburg speelt, opnieuw onder de lat staat.

Van Gaal baalt ervan dat Duitsland enkele spelers mist en daardoor niet op volle sterkte is. "Dat is jammer, want we hadden Duitsland juist uitgekozen vanwege de weerstand die we zouden verwachten. Nu krijgen we niet de meeste weerstand."

Goed gevoel

De bondscoach hield aan de laatste training voor het duel met Duitsland een goed gevoel over. "Ik heb vandaag op de training wel vijf keer gezegd dat er meer gecoacht moet worden als we druk op de bal zetten. Als je meer coacht, ga je je coördinatie ook ontwikkelen", zei Van Gaal. "Vanmorgen was op de training alles fantastisch. Ik had voor aanvang van het duel met de Denen ook een goed gevoel."

De laatste vier ontmoetingen met Duitsland, in 2018 en 2019, waren heel doelpuntrijk. Nederland won een keer met 3-0 en een keer met 4-2. Duitsland was een keer met 3-2 te sterk. Het vierde duel eindigde onbeslist (2-2). "Vooral in de eerste helft waren we in de meeste van die duels slecht", weet aanvoerder Virgil van Dijk nog. "Het waren wel open wedstrijden. Hopelijk krijgen we dit keer minder tegendoelpunten."

Van Gaal keek die duels niet terug in voorbereiding op de wedstrijd van dinsdag omdat dat volgens hem geen zin heeft. "Er is zoveel verschil als je de ene periode met een andere periode vergelijkt."

Meer uit Voetbal

Nieuwe directeur Eenhoorn wil eerst alles van Feyenoord weten

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn wil op korte termijn zoveel mogelijk te weten komen over Feyenoord. "Ik wil veel analyseren en mensen leren kennen", zei de nieuwe algemeen directeur tijdens zijn presentatie in De Kuip. "Ik weet vanaf de buitenkant wat voor dossiers er spelen, maar daar wil je alle ins en outs van weten. Uiteindelijk wil ik de club laten groeien om tot prestaties te komen. Er ligt al een heel goede basis. We gaan proberen vanuit die basis zaken te verbeteren."

3 minuten geleden
Middenvelder Belić definitief van AZ naar Maccabi Tel Aviv

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de definitieve overgang van middenvelder Kristijan Belić naar Maccabi Tel Aviv bevestigd. De 25-jarige Serviër speelde het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Israëlische club.

29 minuten geleden
Directeuren Feyenoord beslissen later over toekomst Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.

1 uur geleden
Recordhouder Milner beëindigt voetbalcarrière na 24 seizoenen

BRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.

2 uur geleden
Doelman Ochoa gaat op voor zesde WK voetbal met Mexico

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.

3 uur geleden
Ontslagen Slot neemt in open brief afscheid van Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.

6 uur geleden
Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

16 uur geleden