Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal wil tegen Duitsland ook andere spelers aan het werk zien

Van Gaal wil tegen Duitsland ook andere spelers aan het werk zien

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt dinsdag tegen Duitsland vermoedelijk niet in dezelfde basisopstelling als drie dagen eerder tegen Denemarken. "Niet iedereen kan twee keer 90 minuten spelen. Ik wil spelers zien in bepaalde situaties, ook andere spelers ja", zei bondscoach Louis van Gaal in Zeist.

Welke wijzigingen Van Gaal doorvoert, vertelde hij nog niet. Wel is duidelijk dat doelman Mark Flekken, die in de Duitse competitie voor SC Freiburg speelt, opnieuw onder de lat staat.

Van Gaal baalt ervan dat Duitsland enkele spelers mist en daardoor niet op volle sterkte is. "Dat is jammer, want we hadden Duitsland juist uitgekozen vanwege de weerstand die we zouden verwachten. Nu krijgen we niet de meeste weerstand."

Goed gevoel

De bondscoach hield aan de laatste training voor het duel met Duitsland een goed gevoel over. "Ik heb vandaag op de training wel vijf keer gezegd dat er meer gecoacht moet worden als we druk op de bal zetten. Als je meer coacht, ga je je coördinatie ook ontwikkelen", zei Van Gaal. "Vanmorgen was op de training alles fantastisch. Ik had voor aanvang van het duel met de Denen ook een goed gevoel."

De laatste vier ontmoetingen met Duitsland, in 2018 en 2019, waren heel doelpuntrijk. Nederland won een keer met 3-0 en een keer met 4-2. Duitsland was een keer met 3-2 te sterk. Het vierde duel eindigde onbeslist (2-2). "Vooral in de eerste helft waren we in de meeste van die duels slecht", weet aanvoerder Virgil van Dijk nog. "Het waren wel open wedstrijden. Hopelijk krijgen we dit keer minder tegendoelpunten."

Van Gaal keek die duels niet terug in voorbereiding op de wedstrijd van dinsdag omdat dat volgens hem geen zin heeft. "Er is zoveel verschil als je de ene periode met een andere periode vergelijkt."

Meer uit Voetbal

Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

1 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

1 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

7 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

1 dag geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

1 dag geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

1 dag geleden