Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal wil tegen Duitsland ook andere spelers aan het werk zien

Van Gaal wil tegen Duitsland ook andere spelers aan het werk zien

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt dinsdag tegen Duitsland vermoedelijk niet in dezelfde basisopstelling als drie dagen eerder tegen Denemarken. "Niet iedereen kan twee keer 90 minuten spelen. Ik wil spelers zien in bepaalde situaties, ook andere spelers ja", zei bondscoach Louis van Gaal in Zeist.

Welke wijzigingen Van Gaal doorvoert, vertelde hij nog niet. Wel is duidelijk dat doelman Mark Flekken, die in de Duitse competitie voor SC Freiburg speelt, opnieuw onder de lat staat.

Van Gaal baalt ervan dat Duitsland enkele spelers mist en daardoor niet op volle sterkte is. "Dat is jammer, want we hadden Duitsland juist uitgekozen vanwege de weerstand die we zouden verwachten. Nu krijgen we niet de meeste weerstand."

Goed gevoel

De bondscoach hield aan de laatste training voor het duel met Duitsland een goed gevoel over. "Ik heb vandaag op de training wel vijf keer gezegd dat er meer gecoacht moet worden als we druk op de bal zetten. Als je meer coacht, ga je je coördinatie ook ontwikkelen", zei Van Gaal. "Vanmorgen was op de training alles fantastisch. Ik had voor aanvang van het duel met de Denen ook een goed gevoel."

De laatste vier ontmoetingen met Duitsland, in 2018 en 2019, waren heel doelpuntrijk. Nederland won een keer met 3-0 en een keer met 4-2. Duitsland was een keer met 3-2 te sterk. Het vierde duel eindigde onbeslist (2-2). "Vooral in de eerste helft waren we in de meeste van die duels slecht", weet aanvoerder Virgil van Dijk nog. "Het waren wel open wedstrijden. Hopelijk krijgen we dit keer minder tegendoelpunten."

Van Gaal keek die duels niet terug in voorbereiding op de wedstrijd van dinsdag omdat dat volgens hem geen zin heeft. "Er is zoveel verschil als je de ene periode met een andere periode vergelijkt."

Meer uit Voetbal

Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

3 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

5 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

6 uur geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

10 uur geleden
Conte keert graag terug als bondscoach van Italië

NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.

13 uur geleden
Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

14 uur geleden