Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal wil tegen Duitsland ook andere spelers aan het werk zien

Van Gaal wil tegen Duitsland ook andere spelers aan het werk zien

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt dinsdag tegen Duitsland vermoedelijk niet in dezelfde basisopstelling als drie dagen eerder tegen Denemarken. "Niet iedereen kan twee keer 90 minuten spelen. Ik wil spelers zien in bepaalde situaties, ook andere spelers ja", zei bondscoach Louis van Gaal in Zeist.

Welke wijzigingen Van Gaal doorvoert, vertelde hij nog niet. Wel is duidelijk dat doelman Mark Flekken, die in de Duitse competitie voor SC Freiburg speelt, opnieuw onder de lat staat.

Van Gaal baalt ervan dat Duitsland enkele spelers mist en daardoor niet op volle sterkte is. "Dat is jammer, want we hadden Duitsland juist uitgekozen vanwege de weerstand die we zouden verwachten. Nu krijgen we niet de meeste weerstand."

Goed gevoel

De bondscoach hield aan de laatste training voor het duel met Duitsland een goed gevoel over. "Ik heb vandaag op de training wel vijf keer gezegd dat er meer gecoacht moet worden als we druk op de bal zetten. Als je meer coacht, ga je je coördinatie ook ontwikkelen", zei Van Gaal. "Vanmorgen was op de training alles fantastisch. Ik had voor aanvang van het duel met de Denen ook een goed gevoel."

De laatste vier ontmoetingen met Duitsland, in 2018 en 2019, waren heel doelpuntrijk. Nederland won een keer met 3-0 en een keer met 4-2. Duitsland was een keer met 3-2 te sterk. Het vierde duel eindigde onbeslist (2-2). "Vooral in de eerste helft waren we in de meeste van die duels slecht", weet aanvoerder Virgil van Dijk nog. "Het waren wel open wedstrijden. Hopelijk krijgen we dit keer minder tegendoelpunten."

Van Gaal keek die duels niet terug in voorbereiding op de wedstrijd van dinsdag omdat dat volgens hem geen zin heeft. "Er is zoveel verschil als je de ene periode met een andere periode vergelijkt."

Meer uit Voetbal

WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

3 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

3 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

6 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

8 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

10 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

11 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

12 uur geleden