Van Gaal wil tegen Duitsland ook andere spelers aan het werk zien
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt dinsdag tegen Duitsland vermoedelijk niet in dezelfde basisopstelling als drie dagen eerder tegen Denemarken. "Niet iedereen kan twee keer 90 minuten spelen. Ik wil spelers zien in bepaalde situaties, ook andere spelers ja", zei bondscoach Louis van Gaal in Zeist.
Welke wijzigingen Van Gaal doorvoert, vertelde hij nog niet. Wel is duidelijk dat doelman Mark Flekken, die in de Duitse competitie voor SC Freiburg speelt, opnieuw onder de lat staat.
Van Gaal baalt ervan dat Duitsland enkele spelers mist en daardoor niet op volle sterkte is. "Dat is jammer, want we hadden Duitsland juist uitgekozen vanwege de weerstand die we zouden verwachten. Nu krijgen we niet de meeste weerstand."
Goed gevoel
De bondscoach hield aan de laatste training voor het duel met Duitsland een goed gevoel over. "Ik heb vandaag op de training wel vijf keer gezegd dat er meer gecoacht moet worden als we druk op de bal zetten. Als je meer coacht, ga je je coördinatie ook ontwikkelen", zei Van Gaal. "Vanmorgen was op de training alles fantastisch. Ik had voor aanvang van het duel met de Denen ook een goed gevoel."
De laatste vier ontmoetingen met Duitsland, in 2018 en 2019, waren heel doelpuntrijk. Nederland won een keer met 3-0 en een keer met 4-2. Duitsland was een keer met 3-2 te sterk. Het vierde duel eindigde onbeslist (2-2). "Vooral in de eerste helft waren we in de meeste van die duels slecht", weet aanvoerder Virgil van Dijk nog. "Het waren wel open wedstrijden. Hopelijk krijgen we dit keer minder tegendoelpunten."
Van Gaal keek die duels niet terug in voorbereiding op de wedstrijd van dinsdag omdat dat volgens hem geen zin heeft. "Er is zoveel verschil als je de ene periode met een andere periode vergelijkt."
Meer uit Voetbal
VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
48 minuten geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
16 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
16 uur geleden