Van Gaal wil niet over een B-elftal praten bij Oranje
CARDIFF (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft veel vertrouwen in de elf spelers die hij laat starten in de tweede groepswedstrijd van Oranje in de Nations League. Van Gaal stuurt tegen Wales elf andere spelers het veld in dan vrijdag in de gewonnen openingswedstrijd tegen België. "Zij hebben op de training twee keer gewonnen van het Oranje dat België met 4-1 versloeg. Dus waarom zou ik over hen twijfelen?", zei de bondscoach kort voor de aftrap in Cardiff tegen de NOS.
Van Gaal erkende dat hij voorafgaand aan de interlandperiode al van plan was om twee totaal verschillende elftallen te laten spelen in de eerste twee wedstrijden. "Wij moeten van een organisatie als de UEFA vier wedstrijden spelen in elf dagen tijd. Ik heb in iedere persconferentie al gezegd dat ik dat belachelijk vind. Daarom heb ik dit gedaan. Maar wij willen ook vandaag gewoon winnen. Een B-keuze? Nee, dat is dit niet. Op de training hebben ze laten zien dat ze ook jouw A-keuze kunnen verslaan", zei Van Gaal toen hem werd gevraagd of hij een B-elftal het veld instuurt tegen Wales. "Het spelletje blijft hetzelfde, tegen wie we ook spelen."
De bondscoach laat Jordan Teze en Jerdy Schouten debuteren in het Nederlands elftal. "Dat is ook weer leuk. Ik ben erg benieuwd, ik heb een goed gevoel voor deze wedstrijd. Net als voor België, weet je het nog?"
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
44 minuten geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
6 uur geleden