Van Gaal wil niet over een B-elftal praten bij Oranje
CARDIFF (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft veel vertrouwen in de elf spelers die hij laat starten in de tweede groepswedstrijd van Oranje in de Nations League. Van Gaal stuurt tegen Wales elf andere spelers het veld in dan vrijdag in de gewonnen openingswedstrijd tegen België. "Zij hebben op de training twee keer gewonnen van het Oranje dat België met 4-1 versloeg. Dus waarom zou ik over hen twijfelen?", zei de bondscoach kort voor de aftrap in Cardiff tegen de NOS.
Van Gaal erkende dat hij voorafgaand aan de interlandperiode al van plan was om twee totaal verschillende elftallen te laten spelen in de eerste twee wedstrijden. "Wij moeten van een organisatie als de UEFA vier wedstrijden spelen in elf dagen tijd. Ik heb in iedere persconferentie al gezegd dat ik dat belachelijk vind. Daarom heb ik dit gedaan. Maar wij willen ook vandaag gewoon winnen. Een B-keuze? Nee, dat is dit niet. Op de training hebben ze laten zien dat ze ook jouw A-keuze kunnen verslaan", zei Van Gaal toen hem werd gevraagd of hij een B-elftal het veld instuurt tegen Wales. "Het spelletje blijft hetzelfde, tegen wie we ook spelen."
De bondscoach laat Jordan Teze en Jerdy Schouten debuteren in het Nederlands elftal. "Dat is ook weer leuk. Ik ben erg benieuwd, ik heb een goed gevoel voor deze wedstrijd. Net als voor België, weet je het nog?"
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
43 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
4 uur geleden