Van Gaal wil niet dat internationals met opzet gele kaart pakken
ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal wil niet dat sommige van zijn spelers vrijdag in de uitwedstrijd tegen Letland in de WK-kwalificatie met opzet een gele kaart pakken. Liefst vijf spelers staan 'op scherp' en zijn bij een volgende kaart geschorst voor de thuiswedstrijd van maandag tegen Gibraltar.
Een gele kaart pakken zou voor aanvoerder Virgil van Dijk, Davy Klaassen, Ryan Gravenberch, Luuk de Jong en Donyell Malen slim kunnen zijn, omdat ze dan de ontmoeting met het 'kleine' Gibraltar missen en er dan in november in de beslissende ontmoetingen met Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis) sowieso weer bij zijn.
"Ik ben geen trainer die zegt dat je een gele kaart moet pakken nu. Dat vind ik niet goed", aldus Van Gaal. "Voor iedere positie heb ik een schaduwspeler. Ik ben niet zo gauw van het padje af."
Middenvelder Georginio Wijnaldum ontbreekt vrijdag tegen Letland vanwege een schorsing.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
5 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
18 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
18 uur geleden