Van Gaal wil niet dat internationals met opzet gele kaart pakken
ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal wil niet dat sommige van zijn spelers vrijdag in de uitwedstrijd tegen Letland in de WK-kwalificatie met opzet een gele kaart pakken. Liefst vijf spelers staan 'op scherp' en zijn bij een volgende kaart geschorst voor de thuiswedstrijd van maandag tegen Gibraltar.
Een gele kaart pakken zou voor aanvoerder Virgil van Dijk, Davy Klaassen, Ryan Gravenberch, Luuk de Jong en Donyell Malen slim kunnen zijn, omdat ze dan de ontmoeting met het 'kleine' Gibraltar missen en er dan in november in de beslissende ontmoetingen met Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis) sowieso weer bij zijn.
"Ik ben geen trainer die zegt dat je een gele kaart moet pakken nu. Dat vind ik niet goed", aldus Van Gaal. "Voor iedere positie heb ik een schaduwspeler. Ik ben niet zo gauw van het padje af."
Middenvelder Georginio Wijnaldum ontbreekt vrijdag tegen Letland vanwege een schorsing.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
9 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
12 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
14 uur geleden