Van Gaal wil Fraser als assistent bij Nederlands elftal
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal wil Henk Fraser als een van zijn assistenten bij het Nederlands elftal. De huidige trainer van Sparta Rotterdam is benaderd, bevestigt een woordvoerder van de club naar aanleiding van een bericht van het AD. Hij zegt dat de gesprekken nog in een "aftastende fase" zijn.
Directeur betaald voetbal Eric Gudde en directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma vlogen een kleine twee weken naar Portugal om met Van Gaal te onderhandelen over een derde periode als bondscoach. Een akkoord is er vooralsnog niet.
Het is de bedoeling dat Danny Blind de eerste assistent van Van Gaal wordt, net als tijdens zijn vorige termijn. Oranje eindigde toen als derde op het WK. Patrick Kluivert was destijds de tweede assistent van Van Gaal. Blind zit sinds 2018 in de raad van commissarissen van Ajax. Het is nog onduidelijk of hij die functie kan en mag combineren met het assistent-bondscoachschap.
WK-kwalificatie
De KNVB heeft enige haast, want op 1 september is Noorwegen de volgende tegenstander in de WK-kwalificatie, gevolgd door Montenegro (4 september) en Turkije (7 september).
De 55-jarige Fraser is drie seizoenen lang trainer van Sparta. Een maand geleden verlengde de voormalige verdediger zijn contract bij de Rotterdammers tot de zomer van 2024. Als Fraser assistent van Van Gaal wordt, is het de bedoeling dat hij gewoon hoofdtrainer van Sparta blijft, meldt het AD.
Van Gaal, Blind en Fraser voetbalden in de jaren '80 gezamenlijk bij Sparta.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
1 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
5 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
21 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden