Van Gaal wil Fraser als assistent bij Nederlands elftal
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal wil Henk Fraser als een van zijn assistenten bij het Nederlands elftal. De huidige trainer van Sparta Rotterdam is benaderd, bevestigt een woordvoerder van de club naar aanleiding van een bericht van het AD. Hij zegt dat de gesprekken nog in een "aftastende fase" zijn.
Directeur betaald voetbal Eric Gudde en directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma vlogen een kleine twee weken naar Portugal om met Van Gaal te onderhandelen over een derde periode als bondscoach. Een akkoord is er vooralsnog niet.
Het is de bedoeling dat Danny Blind de eerste assistent van Van Gaal wordt, net als tijdens zijn vorige termijn. Oranje eindigde toen als derde op het WK. Patrick Kluivert was destijds de tweede assistent van Van Gaal. Blind zit sinds 2018 in de raad van commissarissen van Ajax. Het is nog onduidelijk of hij die functie kan en mag combineren met het assistent-bondscoachschap.
WK-kwalificatie
De KNVB heeft enige haast, want op 1 september is Noorwegen de volgende tegenstander in de WK-kwalificatie, gevolgd door Montenegro (4 september) en Turkije (7 september).
De 55-jarige Fraser is drie seizoenen lang trainer van Sparta. Een maand geleden verlengde de voormalige verdediger zijn contract bij de Rotterdammers tot de zomer van 2024. Als Fraser assistent van Van Gaal wordt, is het de bedoeling dat hij gewoon hoofdtrainer van Sparta blijft, meldt het AD.
Van Gaal, Blind en Fraser voetbalden in de jaren '80 gezamenlijk bij Sparta.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
28 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
36 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
19 uur geleden