Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal wil Fraser als assistent bij Nederlands elftal

Van Gaal wil Fraser als assistent bij Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal wil Henk Fraser als een van zijn assistenten bij het Nederlands elftal. De huidige trainer van Sparta Rotterdam is benaderd, bevestigt een woordvoerder van de club naar aanleiding van een bericht van het AD. Hij zegt dat de gesprekken nog in een "aftastende fase" zijn.

Directeur betaald voetbal Eric Gudde en directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma vlogen een kleine twee weken naar Portugal om met Van Gaal te onderhandelen over een derde periode als bondscoach. Een akkoord is er vooralsnog niet.

Het is de bedoeling dat Danny Blind de eerste assistent van Van Gaal wordt, net als tijdens zijn vorige termijn. Oranje eindigde toen als derde op het WK. Patrick Kluivert was destijds de tweede assistent van Van Gaal. Blind zit sinds 2018 in de raad van commissarissen van Ajax. Het is nog onduidelijk of hij die functie kan en mag combineren met het assistent-bondscoachschap.

WK-kwalificatie

De KNVB heeft enige haast, want op 1 september is Noorwegen de volgende tegenstander in de WK-kwalificatie, gevolgd door Montenegro (4 september) en Turkije (7 september).

De 55-jarige Fraser is drie seizoenen lang trainer van Sparta. Een maand geleden verlengde de voormalige verdediger zijn contract bij de Rotterdammers tot de zomer van 2024. Als Fraser assistent van Van Gaal wordt, is het de bedoeling dat hij gewoon hoofdtrainer van Sparta blijft, meldt het AD.

Van Gaal, Blind en Fraser voetbalden in de jaren '80 gezamenlijk bij Sparta.

Meer uit Voetbal

'Fundament' De Vrij verlaat na acht seizoenen Internazionale

MILAAN (ANP) - Stefan de Vrij verlaat na acht seizoenen Internazionale. De Italiaanse topclub meldt het afscheid van de 34-jarige verdediger met een uitgebreid eerbetoon op de website van de club. De Vrij won met Inter negen prijzen, waaronder drie titels in de Serie A en drie Italiaanse bekers (Coppa Italia).

2 uur geleden
Feyenoord legt Spaanse spits Nacho Ferri vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Spaanse spits Nacho Ferri vastgelegd. De 21-jarige speler komt over van de Belgische club KVC Westerlo en heeft zijn handtekening gezet onder een contract tot medio 2030.

5 uur geleden
Ajax neemt Braziliaanse linksback Henrique over van AS Monaco

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Braziliaanse linksback Caio Henrique. Hij komt over van de Franse club AS Monaco. De Amsterdamse club meldt in een persbericht dat de 28-jarige speler een contract heeft getekend van vier jaar, tot medio 2030.

5 uur geleden
Oranje landt in de nacht van woensdag op donderdag op Schiphol

GUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal vliegt woensdag rond 09.00 uur plaatselijke tijd van Kansas City terug naar Nederland. De verwachting is dat de ploeg donderdag rond 01.30 uur op Schiphol landt.

5 uur geleden
Oranje weet al acht duels op rij de nul niet te houden

GUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal wist in de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal opnieuw de nul niet te houden. Issa Diop maakte in de blessuretijd van de tweede helft gelijk (1-1), waarna Marokko de strafschoppen beter nam.

5 uur geleden
Sibum neemt plek Afellay in als assistent-coach van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Bas Sibum neemt de plek over van Ibrahim Afellay als assistent-coach van trainer Peter Bosz bij PSV. Dat laat de landskampioen uit Eindhoven weten. De 43-jarige oud-prof was eerder werkzaam bij FC Emmen, Roda JC en Heracles Almelo. Vorig jaar oktober werd hij ontslagen als hoofdtrainer van Heracles Almelo. Sibum tekent een contract voor twee jaar.

5 uur geleden
Aanvoerder Hakimi roemt 'mentale kracht' Marokko

GUADALUPE (ANP/AFP) - Aanvoerder Achraf Hakimi roemde de mentale kracht van Marokko nadat zijn ploeg na strafschoppen het Nederlands elftal had uitgeschakeld in de zestiende finales van het WK voetbal.

6 uur geleden