Van Gaal wil Fraser als assistent bij Nederlands elftal
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal wil Henk Fraser als een van zijn assistenten bij het Nederlands elftal. De huidige trainer van Sparta Rotterdam is benaderd, bevestigt een woordvoerder van de club naar aanleiding van een bericht van het AD. Hij zegt dat de gesprekken nog in een "aftastende fase" zijn.
Directeur betaald voetbal Eric Gudde en directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma vlogen een kleine twee weken naar Portugal om met Van Gaal te onderhandelen over een derde periode als bondscoach. Een akkoord is er vooralsnog niet.
Het is de bedoeling dat Danny Blind de eerste assistent van Van Gaal wordt, net als tijdens zijn vorige termijn. Oranje eindigde toen als derde op het WK. Patrick Kluivert was destijds de tweede assistent van Van Gaal. Blind zit sinds 2018 in de raad van commissarissen van Ajax. Het is nog onduidelijk of hij die functie kan en mag combineren met het assistent-bondscoachschap.
WK-kwalificatie
De KNVB heeft enige haast, want op 1 september is Noorwegen de volgende tegenstander in de WK-kwalificatie, gevolgd door Montenegro (4 september) en Turkije (7 september).
De 55-jarige Fraser is drie seizoenen lang trainer van Sparta. Een maand geleden verlengde de voormalige verdediger zijn contract bij de Rotterdammers tot de zomer van 2024. Als Fraser assistent van Van Gaal wordt, is het de bedoeling dat hij gewoon hoofdtrainer van Sparta blijft, meldt het AD.
Van Gaal, Blind en Fraser voetbalden in de jaren '80 gezamenlijk bij Sparta.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.
29 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvaller Alassane Pléa komt dit kalenderjaar niet meer in actie. Een woordvoerder van de landskampioen uit Eindhoven bevestigt een bericht van ESPN hierover.
31 minuten geledenALGIERS (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft de selectie van Algerije verlaten met een blessure. De 24-jarige aanvaller is teruggekeerd naar zijn club, meldt de Algerijnse bond.
1 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - De klokkenluider achter Football Leaks, wiens onthullingen mede tot het onderzoek naar de financiële malversaties van Manchester City leidden, verliest zeer binnenkort zijn getuigenbescherming. Volgens zijn juridische team is de situatie van de Portugese hacker Rui Pinto 'kritiek', omdat hij over enkele dagen zijn beschermde woonadres moet verlaten zonder garantie op politiebescherming. "Zijn situatie is nu kritiek. De bedreigingen aan zijn adres zijn niet louter theoretisch; hij is afgelopen april in Lissabon aangevallen."
2 uur geledenNYON (ANP) - De voetbalsters van PSV spelen in de achtste finale van de Europa Cup tegen het Duitse Eintracht Frankfurt. Feyenoord treft met VfL Wolfsburg eveneens een Duitse tegenstander, terwijl Ajax is gekoppeld aan het Zweedse Malmö FF. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP/RTR) - Manchester City heeft vrijdag bevestigd dat de voetbalclub in beroep gaat tegen de uitspraak van een onafhankelijke commissie dat de club de financiële regels van de Premier League heeft overtreden.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) stelt dat de bevindingen van een onafhankelijke commissie dat Manchester City de financiële regels heeft overtreden "aanzienlijke gevolgen hebben voor de integriteit van de sport". De topclub uit Manchester werd deze week schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.
7 uur geleden