Van Gaal wil dat zijn spelers op strafschoppen blijven oefenen
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal wil dat de spelers van het Nederlands elftal in de aanloop naar het WK van eind dit jaar in Qatar ook bij hun clubs op het nemen van strafschoppen blijven oefenen. "Want penalty's zijn op een WK ongelooflijk belangrijk", zei de bondscoach vlak voor de laatste training voor het thuisduel van dinsdag met Wales in de Nations League.
"Dat heb je gezien bij ons", vervolgde Van Gaal zijn inleidende praatje voor de training. "Anders hadden we in de finale gestaan en waren we nu wereldkampioen geweest."
Van Gaal doelde op de verloren halve finale van het WK van 2014, toen Argentinië na een gelijke stand de strafschoppen beter nam (4-2). Oranje bereikte de halve eindstrijd van dat WK in Brazilië na een zege via strafschoppen op Costa Rica. Van Gaal besloot toen vlak voor het einde van de verlenging zijn doelman Jasper Cillessen te wisselen voor Tim Krul, die twee penalty's van Costa Rica stopte.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
20 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
1 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
1 uur geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
2 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
3 uur geleden