Van Gaal wil dat zijn spelers op strafschoppen blijven oefenen
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal wil dat de spelers van het Nederlands elftal in de aanloop naar het WK van eind dit jaar in Qatar ook bij hun clubs op het nemen van strafschoppen blijven oefenen. "Want penalty's zijn op een WK ongelooflijk belangrijk", zei de bondscoach vlak voor de laatste training voor het thuisduel van dinsdag met Wales in de Nations League.
"Dat heb je gezien bij ons", vervolgde Van Gaal zijn inleidende praatje voor de training. "Anders hadden we in de finale gestaan en waren we nu wereldkampioen geweest."
Van Gaal doelde op de verloren halve finale van het WK van 2014, toen Argentinië na een gelijke stand de strafschoppen beter nam (4-2). Oranje bereikte de halve eindstrijd van dat WK in Brazilië na een zege via strafschoppen op Costa Rica. Van Gaal besloot toen vlak voor het einde van de verlenging zijn doelman Jasper Cillessen te wisselen voor Tim Krul, die twee penalty's van Costa Rica stopte.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
5 uur geleden